ثبت دامنه ir در ایرنیک

شرح کامل مراحل ثبت دامنه ir در ایرنیک

دامنه .ir یکی از پر استفاده ترین دامنه های کشور ایران به شمار میرود. از طرفی چون دامنه به کشور ایران تعلق دارد ، برای وبسایت های ایرانی میتواند در مسئله کمک کمی به وبسایت ها کند. و از طرفی چون دامنه های با پسوند .ir دارای قیمت خیلی کمتری نسبت به سایر پسوند ها دارد مورد استقبال قشر زیادی از مدیران وب در ایران قرار گرفته است. اما بر خلاف دامنه های دیگر که برای ثبت آنها صرفا لازم است که به خرید آنها از فروشنده اقدام کنید ، برای دامنه های با پسوند .ir لازم که حتما دارای حساب کاربری در سامانه ایرنیک بوده و شناسه کاربری خود را از این سامانه دریافت کنید. در آموزشی ویدئویی امروز به ثبت دامنه .ir در ایرنیک خواهیم پرداخت و تمام مراحل را به شما به صورت عملی نشان خواهیم داد.

پس آموزش ثبت دامنه .ir در ایرنیک را دست ندهید.

 

ARVE Error: Mode: lazyload not available (ARVE Pro not active?), switching to normal mode

ثبت دامنه .ir در ایرنیک

برای ثبت دامنه .ir لازم است که ابتدا وارد وبسایت سامانه ایرنیک به نشانی nic.ir مراجعه کرده و از قسمت مشخصه های شناسه وارد بخش ساختن شناسه کاربری شویم.

در این قسمت با انواع شناسه هایی که میتوان برای ثبت دامنه .ir اقدام کرد رو به رو میشویم. در کل شما میتوانید از بین شخصیت حقیقی و شرکت، موسسه یا نهاد غیر انتفاعی یک مورد را انتخاب کنید. دقیت کنید که با انتخاب هر یک از آنها قادر به انتخاب پسوندهای متفاوت شوید. تعداد پسوندهایی که با انتخاب حالت شرکت، موسسه یا نهاد غیر انتفاعی در اختیار شماست بیشتر خواهد بود. ولی حتما باید شرکت یا موسسه ثبت شده ای داشته باشید تا بتوانید آن را انتخاب کنید. اگر قصد راه اندازی یک وبسایت شخصی را دارید یا شرکت ثبت شده ای ندارید باید شخصیت حقیقی را انتخاب کنید.

با انتخاب هر یک از موارد ذکر شده در بالا ، فرمی در اختیار شما قرار میگیرد که باید آن را به طور کامل و صحیح پر کنید. این فرم از بخش های مختلفی تشکیل شده است.

نام شخص و سازمان برای ثبت دامنه ir در ایرنیک

در بخش اول باید نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید. دقت کنید که حتما باید از حروف لاتین برای این کار استفاده کنید. در این بخش شما قادر به پر کردن نام و نام خانوادگی خود به هر دو زبان فارسی و لاتین خواهید بود ولی پر کردن بخش لاتین آن اجباری بوده و پر کردن بخش فارسی آن اختیاری است.

بخش دوم فرم ثبت دامنه ir در ایرنیک

بخش دوم این فرم مربوط به احراز هویت است. اگر دارای تابعیت ایرانی هستید صرفا لازم است که کد ملی خود را در کادر مربوطه وارد کنید. ولی اگر تابعیتی غیر ایرانی دارید باید اطلاعات گذرنامه خود را درج کنید. پر کردن هر دو قسمت مربوط به کد ملی و گذرنامه الزامی نیست و پر کردن فقط یکی از آنها برای ثبت دامنه .ir در ایرنیک کافی است.

اطلاعات آدرس پستی در فرم ثبت دامنه ir در ایرنیک

بخش سوم فرم ثبت دامنه .ir در ایرنیک مربوط به اطلاعات آدرس پستی شماست. باید به این نکته توجه داشته باید که آدرسی که وارد میکنید باید به حروف لاتین و فرم آدرس دهی در زبان انگلیسی باشد. برای این منظور کافیست تا در گوگل به جستجوی عبارت آدرس دهی در زبان انگلیسی بپردازید تا به راحتی نحوه نوشتن آدرس در این بخش را بیاموزید. کد پستی و تلفن تماس نیز باید در این قسمت درج شود. درج شماره نمابر الزامی نیست.

آدرس ایمیل و پرسش محرمانه

بخش چهارم فرم ثبت دامنه در ایرنیک مربوط به نشانی پست الکترونیکی و پرسش محرمانه است. در کادر مربوطه آدرس ایمیل خود را وارد کنید تا اطلاعات مورد نیاز شما به این آدرس ارسال شود. همچنین در این بخش باید به نوشتن پرسش محرمانه و جواب آن بپردازید. این بخش را جدی گرفته و سعی کنید پرسش و پاسخ آن را اصولی طراحی کنید. همچنین در نگهداری آن به هیچ وجه کوتاهی نکنید.

انتخاب رابط مجاز

بخش پنجم و پایانی فرم ثبت دامنه .ir در ایرنیک مربوط به انتخاب رابط های مجاز است. بهترین انتخاب برای شما طبیعتا گزینه خصوصی میباشد. ولی در صورتی که قصد خرید دامنه از جایی غیر از ایرنیک را دارید بهترین گزینه برای شما آزاد برای نمایندگان فروش است. توصیه ما به شما این است که به هیچ عنوان گزینه آزاد را انتخاب نکنید. پس از تکمیل فرم لازم است که روی گزینه بازنگری کلیک کنید.

بازنگری فرم ثبت دامنه ir در ایرنیک

پس از کلیک روی گزینه بازنگری در انتهای فرم ثبت دامنه .ir در ایرنیک ، وارد صفحه بازنگری میشوید. تمام اطلاعات شما که در فرم پر کرده اید در این صفحه به شما نمایش داده میشود و شما با چک کردن مجدد این اطلاعات در صورتی که نیاز به اصلاح داشت با کلیک روی گزینه بازگشت نسبت به اصلاح فرم ثبت دامنه .ir در ایرنیک میپردازید. در انتهای صفحه بازنگری لازم است که نام خود را با حروف لاتین در کادر مربوطه یادداشت کرده و عبارت امنیتی را در کادر آن بنویسید. در انتها روی گزینه موافقم دریافت شناسه کلیک کنید.

با کلیک روی دکمه موافقم دریافت شناسه به مرحله آخر گرفتن شناسه کاربری خود برای ثبت دامنه .ir در ایرنیک میرسید. شناسه کاربری به شما نمایش داده شده و کلمه عبور موقت نیز به ایمیل شما ارسال میگردد.

انتخاب گذرواژه

شما باید در این مرحله به ایمل خود رفته و کلمه عبور خود را یادداشت کنید. در ایمیل ارسالی به شما لینکی وجود دارد که با کلیک بر روی آن به برگه تغییر کلمه عبور منتقل میشوید. در این برگه شناسه و ایمیل شما مشخص بوده و شما باید پرسش و پاسخ محرمانه خود را در کادر مخصوص آن و همچنین کلمه عبور مورد نظرتان را همراه با تکرار در کادر مخصوص کلمه عبور بنویسید. در انتها بر روی دکمه نشاندن گذرواژه کلیک کنید.

وارد حساب کاربری خود شده و از طریق بخش ثبت دامنه نسبت به ثبت دامنه .ir در ایرنیک برای خود کنید. تمام مراحل ثبت نام اولیه و خرید دامنه به طور کامل و عملی در فیلم آموزشی ما وجود دارد که از طریق همین صفحه میتوانید به تماشای و آموزش ثبت دامنه .ir در ایرنیک بپردازید.

همچنین در صورتی که آشنایی کافی با بحث دامنه یا دومین ندارید میتوانید جلسه اول ما در زمینه دامنه را مشاهده کنید. در آنجا ما به طور کامل در یک فیلم آموزشی به آموزش دامنه و نکات مربوط به آن پرداخته ایم.

آموزش ثبت دامنه irآموزش ثبت دامنه رایگانآموزش وردپرسخرید دامین ثبت شدهدامنه id irدامنه فارسیفرم انتقال دامنه ایرنیکلیست دامنه های irویدئوهای آموزشی
Comments (۰)
Add Comment