کسب و کار آنلاین در بستر وردپرس

نصب وردپرس در سی پنل

آموزش مرحله به مرحله و ویدئویی نصب وردپرس در سی پنل

0 ۲,۶۲۰

نصب وردپرس در سی پنل را باید اولین اقدام برای مدیریت یک وبسایت وردپرسی بدانیم. امروزه بیش از 30 درصد وبسایت های دنیا در بستر وردپرس بوده و از این طریق مدیریت میشوند. وردپرس شرایطی را برای ما فراهم میکند که بتوانیم بدون نیاز به هرگونه کد نویسی وبسایت خود را در یک محیط یکپارچه مدیریت کنیم. با وردپرس میتوانیم به راحتی هر قالب یا افزونه دلخواهی را استفاده کرده و به امکانات وبسایت خود بی افزاییم. مطابق سلیقه خود وبسایت خودمان را طراحی کنیم و یا از طراحی های آماده استفاده کنیم. نصب وردپرس کار سختی نیست و شاید نهایتا پنج دقیقه از وقت شما را بگیرد.

فقط کافیست تا یک دیتابیس ایجاد کنیم و با اطلاعات آن اقدام به نصب وردپرس کنیم. اگر با نحوه ساخت دیتابیس آشنایی ندارید قبل از یادگیری نحوه نصب وردپرس در سی پنل حتما ویدئوی آموزش ساخت دیتابیس در سی پنل را تماشا کنید. همچنین اگر با نحوه آپلود یا بارگذاری کردن فایل در سی پنل و همچنین کار با فایل های با فرمت زیپ در سی پنل آشنا نیستید حتما فیلم آموزش کار با فایل منیجر سی پنل را تماشا کنید. به عبارتی برای یادگیری نحوه نصب وردپرس لازم است که قبل از آن نحوه ایجاد دیتابیس و نحوه کار با فیل منیجر را یا بگیرید. آموز آنها در وبسایت دانش وردپرس موجود است.

پس از یادگیری دیتابیس و فایل منیجر سی پنل ، برای آموزش نحوه نصب وردپرس ویدئوی زیر را تماشا کنید.
ARVE Error: Mode: lazyload not available (ARVE Pro not active?), switching to normal mode

نصب وردپرس در سی پنل

برای نصب وردپرس ابتدا باید یک دیتابیس ایجاد کنید. در هنگام نصب وردپرس از اطلاعاتی مانند نام دیتابیس ، نام کاربری و کلمه عبور آن استفاده خواهیم کرد.

نصب وردپرس در سی پنل

دانلود وردپرس برای نصب وردپرس در سی پنل

پس از ایجاد دیتابیس باید به وبسایت وردپرس مراجعه کرده و آخرین نسخه آن را به رایگان دانلود کنید. برای دانلود وردپرس هم میتوانید به خود وبسایت وردپرس مراجعه کنید و هم میتوانید به وبسایت وردپرس فارسی مراجعه کنید. هیچ تفاوتی در نسخه های موجود در این دو وبسایت وجود ندارد.

نصب وردپرس در سی پنل

بارگذاری فایل وردپرس

پس از دانلود وردپرس به فایل منیجر خود رفته و فایل دانلودی را در پوشه Public-html بارگذاری کنید. قبلا به شما گفته بودیم که تمام فایل های اصلی شما باید در این پوشه بارگذاری شود. پس از بارگذاری کامل ، اقدام به خارج کردن فایل از حالت فشرده میکنیم.

نصب وردپرس در سی پنل

پس از خارج کرد فایل از حالت فشرده شما یک پوشه با عنوان wordpress میبینید. کاری که باید انجام دهید این است که وارد این پوشه شده و تمام محتویات این پوشه را به پوشه اصلی یا همان پوشه Public-html منتقل کنید. تمام مراحل در فیلم آموزشی به طور کامل شرح داده است.

پس از این مرحله نوبت به نصب وردپرس میرسد. در مرورگر اینترنتی آدرس دامنه وبسایت خود را نوشته و وارد آن شوید. در این مرحله کار نصب وردپرس رسما آغاز میشود.

روی دکمه بزن بریم کلیک کنید. در مرحله بعد باید نام دیتابیس ، نام کاربری و کلمه عبور آن را وارد کنید. میزبان پایگاه داده را تغییر ندهید. پیشوند جدول را نیز در صورت تمایل تغییر دهید. البته تغییر پیشوند را طبق نکات گفته شده در فیلم آموزشی تغییر دهید تا دچار مشکل نشوید. در انتها روی بفرست کلید کنید. اگر اطلاعات وارد شده صحیح باشد برای شما در صفحه جدید دکمه راه اندازی نصب نمایش داده میشود که باید روی آن کلیک کنید.

در مرحله پایانی نصب وردپرس در سی پنل باید نام دلخواهی برای وبسایت خود انتخاب و وارد کنید. برای ورود به پنل وردپرس نیز نام کاربری و کلمه عبور دلخواه را بنویسید. در انتها یک ایمیل وارد کرده و روی دکمه راه اندازی وردپرس کلیک کنید.

ورود به پنل وردپرس

برای ورود به پنل مدیریت وردپرس لازم است تا آدرس دامنه ورود به آن را بدانید. در انتهای آموزش نصب وردپرس در سی پنل باید به این نکته اشاره کنیم که برای دسترسی به محیط وردپرس باید از دامنه Domain.com/wp-admin استفاده کنید و به جای Domain.com ، دامنه وبسایت خود را بنویسید. به عبارتی آدرس ورود به محیط وردپرس باید آدرس وبسایت خود را نوشته و در انتهای آن یک اسلش یا خط کج گذاشته و در انتها نیز عبارت wp-admin را بنویسید. پس از ورود به این صفحه نیز فقط کافیست تا در صفحه ورود ، کلمه عبور و نام کاربری خود را وارد کنید.

 

0 0 رای
رأی دهی به مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات