کسب و کار آنلاین در بستر وردپرس

قالب وردپرس

قالب وردپرس چیست؟

قالب وردپرس در اصل بخشی از وبسایت شما هستند که وظیفه نمایش نمای کلی وبسایت شما را بر عهده دارند. قالب وردپرس به شما امکان طراحی وبسایت را با استفاده از عناصر مختلف می دهد. به عبارتی زمانی که شما وارد یک وبسایت می شوید در اصل دارید المان های مختلفی را مشاهده می کنید که در قالب وردپرس قرار گرفته اند. قالب وردپرس شما را از هرگونه کدنویسی بی نیاز می کند و به شما امکان طراحی صفحه های مختلف وبسایت بدون کدنویسی را می دهد.

چرا باید از قالب وردپرس استفاده کنیم

ایجاد یک تغییر کوچک در وبسایت نیاز به مقدار زیادی کدنویسی دارد. اما استفاده از قالب وردپرس حرفه ای باعث می شود شما در زمان خود صرفه جویی کرده و نیازی به کد نویسی های پیچیده نداشته باشید. همچنین اگر مسلط به کدنویسی نباشید ، با قالب وردپرس نیازی به هزینه های زیاد کدنویسی ندارید.

به عبارتی عدم استفاده از قالب هم منجر به صرف هزینه زیاد برای شما می شود و هم منجر به هدر رفت زمان. آن هم صرفا برای یک تغییر کوچک.

ویژگی‌‌های یک قالب وردپرس مناسب

یک قالب وردپرسی هدفی جز آسانتر کردن مسیر مدیریت وبسایت برای کاربران ندارد. پس باید قالبی را انتخاب کنید که دارای پیچیدگی های نا مربوط در بخش پنل مدیریت خود نداشته باشد. بخش پنل مدیریت هر قالب وردپرس جزو بخش های اصلی قالب به حساب می آید.
سازگاری قالب با فروشگاه ها ساز ها مخصوصا ووکامرس باید یکی از نکات مهم برای شما باشد. شما باید باید بتوانید با قالب وردپرسی خود محصولاتی را نیز به فروش برسانید. مهم نیست قالب فروشگاهی استفاده می کنید یا خبری و یا چند منظوره. در هرصورت قالب وردپرس انتخابی شما باید از ووکامرس پشتیبانی کند.
سازگاری با افزونه های سئو حرفه ای یکی از اصول مهم برای طراحی قالب ها به شمار می رود. اگر قالبی که انتخاب می کنید با افزونه های سئو سازگار نباشد یعنی آن قالب اصلا جزو قالب های حرفه ای محسوب نمی شود.
همچنین سازگاری با برگه ساز ها نیز جزو معیار های انتخاب قالب است. اگر برگه ساز نداشته باشید پس نمی توانید طراحی کنید. برخی قالب های فوق حرفه ای مانند دیوی و انفولد نیازی به افزونه های برگه ساز ندارند زیرا خود قالب ها مجهز به برگه ساز هستند.

قالب وردپرس فروشگاهی

قالب وردپرس چند منظوره و شرکتی

قالب وردپرس مجله ای و خبری

انواع قالب‌‌های وردپرس

اگر بخواهیم قالب وردپرس را دسته بندی کنیم میتوانیم به دو صورت این کار را انجام داد. روش اول دسته بندی قالب ها از نظر آماتور یا رایگان و حرفه ای یا پریمیوم است. و روش دوم دسته بندی قالب ها از نظر کاربرد است.

روش اول دسته بندی قالب وردپرس

قالب های رایگان معمولا یا نسخه های آزمایشی قالب هایی هستند که در آینده نسخه پولی آن ارائه خواهد شد و یا قالب های سطح پایینی هستند از امکانات کافی ای برخوردار نیستند. برخی قالب ها نیز امکانات خوبی دارند ولی وابسته به یکسری افزونه ها هستند که باید برای آنها پول کنید. در هر صورت استفاده از این قالب ها را به شما توصیه نمیکنیم. چرا که نسخه های آزمایشی قالب ها مطمئنا دارای مشکل و باگ های فراوانی خواهند بود. قالب های سطح پایین نیز مطمئنا نمی توانند نیاز شما را برای طراحی یک وبسایت حرفه رفع کنند. چرا که امکانات مورد نیاز شما در اختیار ندارند.

دسته دوم قالب های پولی یا پریمیوم هستند که برای استفاده از آنها باید هزینه ای برای استفاده از آنها پرداخت کنید. قالب های حرفه ای معمولا بالای 50 دلار هزینه دارند. که شما با پرداخت این هزینه می توانید از یک قالب وردپرس حرفه ای استفاده کنید. قالبی که بسته به امکاناتی که در اختیار شما قرار می دهد نیاز شما در جهت طراحی وبسایت را رفع می کند. البته در انتخاب قالب های پولی نیز باید دقت لازم را داشته باشید. شما باید مطمئن باشید قالبی که انتخاب می کنید واقعا نیاز شما را رفع می کند. فراموش نکنید که شما فقط یک بار قالب را تهیه می کنید و با آن وبسایت خود را طراحی می کنید و اگر بخواهید قالب وردپرس خود را تغییر دهید باید از ابتدا به طراحی بخش برگه ها و نوشته های وبسایت خود بپردازید.

قالب وردپرس - وردپرس
گاهی وبسایت هایی را مشاهده می کنید که اقدام به عرضه رایگان قالب های پریمیوم می کنند. در صورت استفاده از خدمات این وبسایت ها باید بدانید که هیچ وقت شانس موفقیت را نخواهید داشت. چراکه این قالب های پریمیوم را به کد های مخرب آلوده کرده و با استفاده از این مسئله امنیت وبسایت شما را از بین می برند.

روش دوم دسته بندی قالب وردپرس

روش دوم دسته بندی قالب ها از منظر کاربرد آنهاست که در ادامه به کاربردهای قالب های وردپرسی خواهیم پرداخت.

قالب های فروشگاهی

برای راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی به یک قالب فروشگاهی احتیاج دارید. قالب های فروشگاهی بسته به میزان حرفه ای بودن آنها ، امکاناتی که برای راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی حرفه ای نیاز دارید را در اختیار شما قرار می دهند. در وردپرس ما دو فروشگاه ساز اصلی داریم. فروشگاه ساز ووکامرس که برترین فروشگاه ساز وردپرس است و با استفاده از آن می توانید اقدام به فروش محصولات فیزیکی و دانلودی و همچنین فروش خدمات بپردازید. و فروشگاه ساز ایزی دیجیتال دانلود که به صورت تخصصی در زمینه فروش محصولات دانلودی فعالیت می کند.

قبل از خرید قالب فروشگاهی باید به این نکته توجه داشته باشید که قصد فروش چه نوع از محصولات را دارید تا بتوانید با توجه به این نکته قالب فروشگاهی ای را تهیه کنید که با فروشگاه ساز مدنظر شما سازگاری داشته باشد. البته پیشنهاد ما به شما استفاده از فروشگاه ساز ووکامرس است. چرا که اکثر قالب های حرفه ای وردپرسی با این فروشگاه ساز سازگاری دارند و از طرفی افزونه های جانبی ای که برای افزایش قابلیت های این فروشگاه تولید شده اند بسیار زیاد است.

قالب های فروشگاهی امکانات خاص خود را به فروشگاه شما اضافه می کنند تا بتوانید با استفاده از این امکانات یک فروشگاه فوق العاده طراحی کنید. قالب وودمارت یکی از برترین قالب های فروشگاهی است که برای وردپرس طراحی شده است.

قالب وردپرس - وردپرس

قالب های چند منظوره و شرکتی

قالب های چند منظره بیشتر برای طراحی وبسایت های شرکتی مورد استفاده قرار می گیرند اما به دلیل خاصیت چند منظوره بودنشان از این قالب های برای راه اندازی فروشگاه های اینترنتی نیز استفاده می شود. البته پیشنهاد ما به شما برای فروشگاه های اینترنتی استفاده از قالب های فروشگاهی است. چرا که قالب های چند منظوره به اندازه قالب های فروشگاه امکانات مخصوص یک فروشگاه آنلاین را در اختیار شما نمی گذارند.

برای ساخت صفحات فرود و یا معرفی خدمات و شرکت ها ، قالب های چند منظوره بهترین گزینه هستند. همچنین اگر شرکت شما تعداد محدودی محصول برای فروش دارد نیز می توانید از این نوع قالب ها استفاده کنید. قالب های چند منظوره پر فروش ترین قالب های وردپرسی هستند. زیرا بهترین گزینه معرفی محصولات شرکت ، معرفی شرکت و همچنین معرفی خدمات شرکت هستند. این قالب ها بخش جله ای را نیز دارند که البته به اندازه قالب های مجله ای خبری ار امکانات کاملی برخوردار نیستند.

قالب های خبری – مجله ای

راه اندازی یک وبسایت خبری یا مجله ای کار راحتی نیست. چراکه نحوه چیدمان المان ها در این وبسایت ها نظم خاص خود را دارند. به همین دلیل قالب های خبری مجله ای ایجاد شدند تا نیاز شما را در این زمینه برطرف کنند. اگر قصد راه اندازی یک وبسایت خبری یا مجله ای را دارید باید از قالب مخصوص این وبسایت ها استفاده کنید. در غیراین صورت نمی توانید یک مجله آنلاین استاندارد طراحی کنید.

قالب های مجله ای نیز بسته به میزان حرفه ای بودنشان امکاناتی را در اختیار شما قرار می دهند تا بتوانید با استفاده از این امکانات ساختار وبسایت خود متناسب با یک وبسایت خبری و یا مجله ای طراحی کنید. نمایش مهمترین مطالب و یا پربازدیدترین مطالف و امکاناتی شبیه به این را شما فقط در قالب های مجله ای خبری می بینید. قالب های زیادی برای این منظور تهیه شده اند که هر یک به طریقی نیاز شما را رفع می کنند. در دانش وردپرس بهترین قالب های مجله ای برای شما قرار گرفته است.