کسب و کار آنلاین در بستر وردپرس

بهینه سازی تصاویر

نحوه بهینه سازی تصاویر بدون از دست دادن کیفیت

0 ۱,۱۷۸

آیا می دانید که بهینه سازی تصاویر قبل از آپلود در وردپرس می تواند تأثیر بسزایی در سرعت وب سایت شما داشته باشد؟

هنگام شروع یک وبسایت جدید ، بسیاری از مبتدیان به سادگی تصاویر را بدون بهینه سازی آنها برای وب بارگذاری می کنند. اندازه و حجم بزرگ تصاویر وب سایت شما را کندتر می کنند.

شما می توانید با استفاده از بهترین روش های بهینه سازی تصویر به عنوان بخشی از روال معمول وبلاگ نویسی این مشکل را برطرف کنید.

در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه تصاویر خود را برای عملکرد سریعتر وب بدون از دست دادن کیفیت بهینه کنید. همچنین افزونه های بهینه سازی خودکار تصویر را برای وردپرس به اشتراک می گذاریم که می توانند کار شما را آسانتر کند.

بهینه سازی تصاویر چیست؟ (تصاویر بهینه نشده در مقابل تصاویر بهینه شده)

بهینه سازی تصویر فرایندی برای صرفه جویی و ارسال تصاویر در کمترین اندازه ممکن بدون کاهش کیفیت کلی تصویر است.

اگرچه این روند پیچیده به نظر می رسد ، این روزها این کار واقعاً بسیار آسان شده است. شما می توانید از یکی از بسیاری از افزونه ها و ابزارهای بهینه سازی تصویر برای فشرده سازی خودکار تصاویر تا 80٪ بدون هیچ گونه افت محسوس در کیفیت تصویر ، استفاده کنید.

در اینجا مثالی از تصویر بهینه نشده در مقابل بهینه شده آورده شده است:

 بهینه سازی تصاویر
بهینه سازی تصاویر

همانطور که مشاهده می کنید ، این تصویر در صورت بهینه سازی می تواند 75٪ کوچکتر از تصویر اصلی و بدون هیچ گونه افت کیفیت باشد.

بهینه سازی تصاویر چگونه کار می کند؟

به زبان ساده ، بهینه سازی تصویر با استفاده از فناوری فشرده سازی مانند “Lossy” و “Lossless” کار می کند که به کاهش حجم کلی پرونده بدون افت کیفیت قابل توجهی کمک می کند.

منظور از بهینه سازی تصاویر چیست؟

اگر تاکنون توصیه ای برای بهینه سازی تصاویر توسط پشتیبانی میزبان وردپرس یا توسط یک ابزار تست سرعت دریافت کرده اید ، پس این بدان معنی است که شما باید با بهینه سازی آنها برای وب ، اندازه پرونده تصاویر خود را کاهش دهید.

چرا بهینه سازی تصاویر مهم است؟ مزایای بهینه سازی تصاویر چیست؟

در حالی که مزیت های زیادی در بهینه سازی تصاویر شما وجود دارد ، در زیر موارد برتر که باید بدانید آورده شده است:

افزایش سرعت وب سایت

بهبود رتبه بندی سئو

نرخ تبدیل کلی بیشتر برای فروش

پهنای باند کمتر (که می تواند هزینه میزبانی و CDN را کاهش دهد)

تهیه نسخه پشتیبان سریعتر وب سایت (همچنین باعث کاهش هزینه ذخیره سازی پشتیبان)

به غیر از فیلم ها ، تصاویر سنگین ترین مورد در صفحه وب هستند. طبق بایگانی HTTP ، تصاویر به طور متوسط ​​21٪ از حجم کل صفحه وب را تشکیل می دهند .

از آنجا که می دانیم وب سایت های سریع در موتورهای جستجو (SEO) رتبه بالاتری دارند ، بهینه سازی تصویر کاری است که هر وب سایت کسب و کار برای رسیدن به موفقیت آنلاین می بایست انجام دهد.

حال ممکن است این سوال برای شما ایجاد شود که بهینه سازی تصویر چه تفاوت بزرگی می تواند ایجاد کند؟

طبق یک مطالعه Strangeloop ، تأخیر یک ثانیه ای در زمان بارگذاری وب سایت می تواند 7٪ از فروش ، 11٪ از بازدید صفحه و 16٪ از رضایت مشتری را برای شما از بین ببرد.

اگر این دلایل کافی برای سرعت بخشیدن به وب سایت شما نیستند ، باید بدانید موتورهای جستجوگر مانند گوگل نیز به سادگی ترجیح می دهند وب سایت های سریع تر را در نتایج خود نمایش دهند.

این بدان معنی است که با بهینه سازی تصاویر خود برای وب ، می توانید هم سرعت وب سایت را بهبود ببخشید و هم رتبه بندی سئو وردپرس را تقویت کنید.

چگونه می توان تصاویر را برای عملکرد وب ذخیره و بهینه کرد؟

نکته مهم در بهینه سازی موفقیت آمیز تصویر برای عملکرد وب ، یافتن تعادل مناسب بین کمترین اندازه پرونده و کیفیت تصویر قابل قبول است.

سه مورد که نقش به سزایی در بهینه سازی تصویر دارند عبارتند از:

قالب پرونده تصویری (JPEG در مقابل PNG و GIF)

فشرده سازی (فشرده سازی بالاتر = اندازه پرونده کوچکتر)

ابعاد تصویر (طول و عرض)

با انتخاب ترکیب مناسب از بین این سه مورد ، می توانید اندازه تصویر خود را تا 80٪ کاهش دهید.

بیایید به جزئیات هر یک از این موارد بپردازیم.

  1. قالب پرونده تصویری

برای اکثر صاحبان وب سایت ، تنها سه فرمت فایل تصویری JPEG ، PNG و GIF مهم هستند. انتخاب نوع پرونده مناسب نقش به سزایی در بهینه سازی تصویر دارد.

به طور ساده باید بگوییم که ، از JPEG برای عکس یا تصاویر با تعداد زیادی رنگ ، از PNG برای تصاویر ساده یا در صورت نیاز به تصاویر شفاف و از GIF فقط برای تصاویر متحرک استفاده کنید.

برای کسانی که تفاوت بین هر نوع پرونده را نمی دانند ، فرمت تصویر PNG فشرده نشده است ، به این معنی که این یک تصویر با کیفیت بالاتر است. نکته منفی این است که حجم تصویر بسیار بیشتر است.

از طرف دیگر ، JPEG یک فرمت فایل فشرده شده است که به منظور ارائه تصاویر با حجم پایین ، کیفیت تصویر را کاهش می دهد.

در حالی که GIF فقط از 256 رنگ به همراه فشرده سازی بدون ضرر استفاده می کند که این امر بهترین انتخاب را برای تصاویر متحرک در اختیار شما می گذارد.

در دانش وردپرس ، ما بر اساس نوع تصویر از هر سه قالب تصویر استفاده می کنیم.

  1. فشرده سازی

نکته بعدی فشرده سازی تصویر است که نقش به سزایی در بهینه سازی تصویر دارد.

انواع مختلف و میزان فشرده سازی تصویر در دسترس است. تنظیمات هر کدام بسته به ابزار فشرده سازی تصویر مورد استفاده شما متفاوت خواهد بود.

بیشتر ابزارهای ویرایش تصویر مانند Adobe Photoshop  ، GIMP  ، Affinity Photo و سایر موارد دارای ویژگی های فشرده سازی تصویر داخلی هستند.

همچنین می توانید تصاویر را به طور عادی ذخیره کنید و سپس از یک ابزار وب مانند TinyPNG یا JPEG Mini برای فشرده سازی آسانتر تصویر استفاده کنید.

این دو روش به شما امکان می دهد قبل از آپلود کردن آنها در وردپرس ، فشرده سازی تصاویر را انجام دهید ، و این همان کاری است که ما در دانش وردپرس انجام می دهیم.

همچنین چندین افزونه محبوب وردپرس مانند افزونه WP Smush Pro ، EWWW Image Optimizer و سایر موارد وجود دارد که می توانند هنگام بارگذاری به طور خودکار تصاویر را فشرده کنند. بسیاری از مبتدیان و حتی شرکتهای بزرگ ترجیح می دهند از این افزونه های بهینه سازی تصویر استفاده کنند ، زیرا این کار ساده و راحت است.
  1. ابعاد تصویر

به طور معمول ، هنگامی که عکسی را از موبایل یا دوربین دیجیتالی خود وارد می کنید ، از وضوح بسیار بالا و حجم پرونده های بزرگ (ارتفاع و عرض) برخوردار است.

به طور معمول ، این عکس ها دارای رزولوشن 300 DPI و ابعاد آن از 2000 پیکسل بیشتر هستند. این عکس های با کیفیت بالا برای چاپ یا نشر رومیزی مناسب هستند. آنها برای وب سایت ها مناسب نیستند.

کاهش ابعاد پرونده به اندازه ای مناسب تر می تواند حجم پرونده را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. می توانید با استفاده از یک نرم افزار ویرایش تصویر در رایانه خود ، به سادگی اقدام به تغییر اندازه تصاویر کنید.

به عنوان مثال ، ما عکسی را با اندازه اصلی 1.8 مگابایت ، وضوح تصویر 300 DPI و ابعاد تصویر 3200 × 3200 پیکسل بهینه کردیم.

ما برای فشرده سازی بالاتر قالب jpeg را انتخاب کردیم و ابعاد آن را به 1200 × 795 پیکسل تغییر دادیم که باعث شد اندازه پرونده به 103 KB کاهش پیدا کند. این 94٪ کمتر از اندازه پرونده اصلی است.

اکنون که سه عامل مهم در بهینه سازی تصویر را می شناسید ، بیایید به ابزارهای مختلف بهینه سازی تصویر برای صاحبان وب سایت نگاهی بیندازیم.

بهترین ابزارها و برنامه های بهینه سازی تصویر

همانطور که قبلاً نیز اشاره کردیم ، بیشتر نرم افزارهای ویرایش تصویر با تنظیمات بهینه سازی تصویر و فشرده سازی همراه هستند.

در خارج از نرم افزار ویرایش تصویر ، چندین ابزار قدرتمند بهینه سازی تصویر نیز وجود دارد که می توانید برای بهینه سازی تصاویر برای وب (با تنها چند کلیک) از آنها استفاده کنید.

توصیه می کنیم قبل از بارگذاری آنها در وردپرس ، از این ابزارها برای بهینه سازی تصاویر استفاده کنید.

این روش به شما کمک می کند تا فضای ذخیره را در حساب میزبانی وردپرس خود ذخیره کنید ، و از آنجا که به طور دستی هر تصویر را مرور می کنید ، سریعترین تصویر را با بهترین کیفیت تضمین می کنید.

نرم افزار آدوبی فتوشاپ

Adobe Photoshop یک نرم افزار ممتاز است که برای ذخیره تصاویر بهینه شده در وب با یک ویژگی همراه است. به سادگی تصویر خود را باز کرده و در قسمت منو به بخش File رفته و از بخش Export بر روی گزینه Save for Web کلیک کنید.

 بهینه سازی تصاویر
بهینه سازی تصاویر

با این کار یک کادر جدید برای شما باز می شود. در سمت راست ، می توانید قالب های مختلف تصویر را تنظیم کنید. برای فرمت JPEG ، گزینه های مختلف کیفیت را مشاهده خواهید کرد. وقتی گزینه های خود را انتخاب می کنید ، اندازه پرونده را در پایین سمت چپ نیز به شما نشان می دهد. همچنین در قسمت پایین سمت راست این کادر می توانید به تغییر ابعاد تصویر بپردازید.

بهینه سازی تصاویر

GIMP

GIMP یک جایگزین رایگان و منبع باز محبوب برای Adobe Photoshop است. می توان از آن برای بهینه سازی تصاویر خود برای وب استفاده کرد. نکته منفی این است که استفاده از آن به مانند برخی ابزار های دیگر در این لیست آسان نیست.

ابتدا باید تصویر خود را در GIMP باز کنید و سپس گزینه File »Export As را انتخاب کنید. با این کار کادر ذخیره فایل نشان داده می شود. نام مورد نظرتان را به پرونده خود بدهید و سپس بر روی دکمه صدور کلیک کنید.

برای فایل های jpeg می توانید سطح فشرده سازی را برای کاهش حجم پرونده انتخاب کنید. در آخر ، بر روی دکمه صادرات کلیک کنید تا پرونده تصویر بهینه شده ذخیره شود.

TinyPNG

TinyPNG یک برنامه وب رایگان است که از یک تکنیک فشرده سازی هوشمند برای کاهش اندازه پرونده های PNG و jpeg شما استفاده می کند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که به وب سایت آنها بروید و تصاویر خود را بارگذاری کنید (کشیدن و رها کردن ساده).

 بهینه سازی تصاویر
بهینه سازی تصاویر

این وب سایت تصویر را فشرده کرده و لینک بارگیری را در اختیار شما قرار می دهد.

همچنین TinyPNG افزونه ای برای Adobe Photoshop دارد ، همان چیزی است که ما به عنوان بخشی از فرآیند ویرایش تصویر استفاده می کنیم.

برای توسعه دهندگان ، این وب سایت دارای API برای تبدیل تصاویر به صورت خودکار هستند و همچنین برای مبتدیان نیز یک افزونه وردپرس دارد که می تواند بطور خودکار کار کاهش جحم تصاویر را برای شما انجام دهد.

JPEG Mini

JPEGmini از یک فن آوری فشرده سازی بدون ضرر استفاده می کند که به میزان قابل توجهی اندازه تصاویر را کاهش می دهد بدون اینکه روی کیفیت آنها تأثیر بگذارد. همچنین می توانید کیفیت تصویر اصلی خود و تصویر فشرده شده را مقایسه کنید.

 

بهینه سازی تصاویر

می توانید از نسخه وب آنها نیز به صورت رایگان استفاده کنید. آنها همچنین به صورت خودکار یک API پولی برای خودکار سازی روند کار برای سرور شما دارند.

ImageOptim

ImageOptim یک ابزار مک است که به شما امکان می دهد با پیدا کردن بهترین پارامترهای فشرده سازی و از بین بردن پروفایل رنگی غیر ضروری ، فشرده سازی تصاویر را بدون از دست دادن کیفیت انجام دهید.

بهترین افزونه های بهینه سازی تصاویر برای وردپرس

ما معتقدیم که بهترین راه برای بهینه سازی تصاویر ، انجام این کار قبل از بارگذاری آنها در وردپرس است. با این حال ، اگر یک سایت با چند نویسنده را راه اندازی کرده اید یا به یک راه حل خودکار نیاز دارید ، می توانید یک افزونه فشرده سازی تصویر وردپرس را امتحان کنید.

در لیست ما بهترین افزونه های فشرده سازی تصویر وردپرس آورده شده است:

بهینه ساز تصویر EWWW

Compress JPEG & PNG images – افزونه تیم TinyPNG که در مقاله ذکر شد.

Imagify – افزونه تیم محبوب WP Rocket .

WP Smush

استفاده از هر یک از این افزونه های بهینه سازی تصویر وردپرس به شما در سرعت بخشیدن به وب سایت شما کمک می کند.

سخن نهایی و بهترین روشها برای بهینه سازی تصاویر

اگر تصاویر را بهینه سازی شده برای وب ذخیره نمی کنید ، اکنون باید این کار را انجام دهید. این امر باعث تغییر بسیار زیاد در سرعت سایت شما می شود و کاربران شما از آن تشکر می کنند.

ناگفته نماند ، وب سایت های سریعتر برای سئو عالی هستند ، و به احتمال زیاد شاهد افزایش رتبه موتورهای جستجوگر خود خواهید بود.

خارج از بهینه سازی تصویر ، دو مورد که به شما در افزایش سرعت وب سایت شما کمک خواهد کرد ، استفاده از افزونه کش وردپرس و استفاده از CDN WordPress است .

از طرف دیگر ، می توانید از یک شرکت میزبان وردپرس مدیریت شده استفاده کنید زیرا آنها اغلب caching و CDN را به عنوان بخشی از سیستم خود ارائه می دهند.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند یاد بگیرید که چگونه تصاویر خود را در وردپرس بهینه کنید. همچنین ممکن است بخواهید راهنمای ما در مورد چگونگی بهبود امنیت وردپرس خود و بهترین افزونه های وردپرس را برای وب سایتهای تجاری مشاهده کنید .

0 0 رای
رأی دهی به مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات