کسب و کار آنلاین در بستر وردپرس

بهترین ایده های کسب و کار کوچک برای سال 2020

معرفی 51 ایده کسب و کار که می توانید در سال 2020 انجام دهید

0 ۱,۴۱۵

آیا به دنبال یک الهام برای شناسایی بهترین ایده های کسب و کار کوچک برای سال 2020 هستید؟ با وجود بسیاری از ایده های تجاری ، یافتن یک ایده آسان تر از انجام آن است.

ممکن است به نظر برسد که همه ایده های خوب تجاری یا بهترین ایده های کسب و کار کوچک اشباع شده باشند ، اما اینگونه نیست. اکثر ایده های موفق کسب و کار کوچک از افرادی ارائه می شود که برای شخص دیگری کار می کنند اما آنها معتقدند که می توانند عملکرد بهتری داشته باشند. برخی ممکن است کار خود را به عنوان کارمند یا کارآموز برای مشاغل دیگر آغاز کنند و سپس به تدریج مهارت ها و تجربیات خود را برای راه اندازی کسب و کار شخصی خود به کار می برند.

با ایده و عزم صحیح ، هرکسی می تواند رویاهای خود را برای داشتن تجارت کوچک خود به واقعیت تبدیل کند. ما در این مقاله بهترین ایده های کسب و کار کوچک را به شما معرفی می کنیم:

موفقیت در انتظار کسانی است که تلاش می کنند!

بهترین ایده های کسب و کار کوچک

در اینجا لیستی از 51 ایده برتر کسب و کار کوچک برای مبتدیان با مجموعه مهارت های مناسب آورده شده است.

 1. پیمانکار خانه

اگر تجربه کار در شرکتی را دارید که تعمیرات منزل یا کارهای پیمانکاری را انجام می دهد ، پس می توانید به راحتی تجارت پیمانکاری خود را در جایی که خدمات مختلفی به صاحبان خانه ارائه می دهید ، شروع کنید.

 1. تجارت محوطه سازی

شروع یک کار محوطه سازی یا تجارت چمن کاری فقط به برخی تجهیزات ، حمل و نقل و استقرار مداوم مشتری احتیاج دارد. بنابراین برای شروع نیازی به تجربه حرفه ای در این حوزه ندارید.

 1. نویسنده مستقل یکی از بهترین ایده های کسب و کار کوچک

اگر مهارت نوشتن دارید ، با ارائه خدمات خود به طور آزاد به مشاغل ، می توانید به راحتی کار نویسندگی خود را شروع کنید.

 1. بلاگر یکی از بهترین ایده های کسب و کار کوچک

همچنین می توانید به راحتی وبلاگ خود را راه اندازی کنید ، جایی که در مورد موضوعاتی متناسب با تجربه و تخصص خود پست می گذارید.

 1. دستیار مجازی

دستیاران مجازی می توانند انواع خدمات آنلاین مختلف را به مشاغل و متخصصان ارائه دهند. یک دستیار مجازی سازمان و ارتباطات الکترونیکی ، برنامه ریزی شبکه های اجتماعی و دفاتر حسابداری را مدیریت می کند. شما می توانید یک دستیار مجازی تجاری راه اندازی کنید حتی اگر تجربه شما در آن زمینه ها ناشی از کار در شرکت های دیگر باشد.

 1. سرویس نظافت منزل

برای کسانی که از نظافت لذت می برند ، شروع یک کار نظافت منزل می تواند راهی کاملاً مستقیم به مالکیت مشاغل فراهم کند.

 1. سرویس مراقبت از کودک

اگر فردی دوستدار بچه ها هستید ، می توانید در خانه خود یک تجارت مراقبت از کودک راه اندازی کنید یا حتی خدمات نگهداری از کودک را نیز ارائه دهید.

 1. پیک یکی از بهترین ایده های کسب و کار کوچک

پیک یکی از ایده های کوچک تجاری است که به راحتی خدماتی را ارائه می دهد که بسته ها را از یک شخص به شخص دیگر می رساند. بنابراین شما برای شروع به کار ، تجهیزات زیادی نیاز ندارید.

 1. حسابدار یکی از بهترین ایده های کسب و کار کوچک

ایده های کسب و کار کوچک

اگر شما به عنوان یک حسابدار آموزش دیده اید ، می توانید پایگاه تجاری یا مشتری های شخصی خود را ایجاد کنید و تجارت حسابداری خود را راه اندازی کنید.

 1. خدمات ارند – خدمات انجام کارهای محول شده به شما

همچنین می توانید مشاغلی را راه اندازی کنید که خدمات متنوعی ارائه می دهد. مانند خرید لوازم مورد نیاز از سوپرمارکت ها یا انجام کارهای خشکشویی.

 1. مشاور شبکه های اجتماعی یکی از بهترین ایده های کسب و کار کوچک

اگر در مورد رسانه های اجتماعی آگاهی دارید ، به طور بالقوه می توانید خدمات خود را به مشاغل مختلفی که حساب های رسانه های اجتماعی دارند ، ارائه دهید.

 1. تأثیرگذار رسانه های اجتماعی یکی از بهترین ایده های کسب و کار کوچک

یا می توانید بیشتر روی ایجاد حساب های خود در شبکه های اجتماعی تمرکز کنید و در نهایت کار خود را به عنوان یک تأثیرگذار در شبکه های اجتماعی ایجاد کنید. اینفلوئنسرها یکی از ایده های کوچک تجاری است که می تواند از طریق ارسال پیام در مورد مارک های مختلف و تبلیغات ، درآمد کسب کند.

 1. فروشنده دیجیکالا یکی از بهترین ایده های کسب و کار کوچک

اگر مهارت زیرکی دارید ، می توانید با ساختن اقلام مختلف با دست و سپس فروش آنها در سایتهایی مانند دیجیکالا یا ایسام ، که این کار را برای صاحبان مشاغل مبتدی نسبتاً آسان می کند ، از آنها استفاده خوبی کنید.

 1. نمایندگی تجارت الکترونیک

حتی اگر لزوماً کالاهای خود را تولید نکنید ، می توانید کالاها را در سایتهایی مانند دیجی کالا و ایسام  بدون هیچگونه تجربه قبلی تجاری خریداری و فروش مجدد کنید.

 1. فروشنده بازار

ایده های کسب و کار کوچک

همچنین اگر توانایی برنامه نویسی برای اندروید را داشته و میتوانید اقدام به طراحی و ساخت بازی و نرم افزار اندورید کنید ، به راحتی با قرار دادن محصول خود در مارکت های اندروید به کسب درآمد می رسید.

 1. طراح وب یکی از بهترین ایده های کسب و کار کوچک

اگر دانش یا تجربه ای در زمینه طراحی وب دارید ، می توانید خدمات خود را به مشتریان ارائه دهید و تجارت خود را به عنوان یک طراح وب ایجاد کنید.

 1. نقاش خانه

شما همچنین می توانید رویکردی با سطح فناوری پایین تر داشته باشید و به عنوان یک نقاش خانه برای صاحبان خانه های محلی یا حتی مشاغل خدمات ارائه دهید.

 1. سگ واکر

اگر از گذراندن وقت با دوستان چهارپا لذت می برید ، می توانید به عنوان یک سگ گردان شغلی را شروع کنید. به صاحبان حیوانات خانگی که وقت کافی برای پیاده روی منظم سگهایشان را ندارند خدمات ارائه دهید.

 1. خدمات غذایی

شروع تجارت خدمات غذایی یکی از ایده های کوچک تجاری است که می تواند برای یک مبتدیان بسیار سخت شود. اما اگر از تهیه غذا لذت می برید و می خواهید اولین تجارت خود را پیرامون آن ایجاد کنید ، می توانید یک کار پخت و پز را شروع کنید. به عنوان یک نانوا ، می توانید محصولات یا خلاقیت های سفارشی خود را بفروشید.

 1. برنامه ریز رویدادها

برنامه ریزی برای مراسم ها و رویدادهای مختلف کاری نیست که واقعا ساده باشد. نیاز به مهارت های ارتباطی دارد. شما می توانید با راه اندازی یک تجارت برای برنامه ریزی انواع مراسم ها و طرح ریزی برای نحوه انجام مراسمات کسب و کار خود را آغاز نمایید.

 1. آرایشگاه

اگر در زمینه زیبایی شناسی آموزش دیده اید ، می توانید تجارت خود را به عنوان یک آرایشگر راه اندازی کنید.

 1. آرایشگر

به همین ترتیب ، می توانید یک کسب و کار ایجاد کنید و خدمات آرایشی را برای رویدادها ، عکسبرداری ها یا موارد خاص ارائه دهید.

 1. نوازنده

اگر به عنوان نوازنده ماهر هستید ، می توانید در مراسمات یا مکان های مختلف مشاغلی ایجاد کنید و بخشی از فروش بلیط یا آن تجارت را کسب کنید.

 1. عکاس یکی از بهترین ایده های کسب و کار کوچک

شما همچنین می توانید به راحتی با ارائه خدمات عکاسی برای رویدادها یا مشتریان محلی که می خواهند عکس های پرتره از خود تهیه کنند ، شغلی راه اندازی کنید.

 1. سرویس شستشوی ماشین یا نگهدارنده

خدمات شستشوی اتومبیل یا جزئیات آن همیشه نیازی به تجهیزات پیچیده یا ذکاوت تجاری ندارند. می توانید مکانی را تنظیم کنید که در آن به مشتریان خدمات ارائه می دهید.

 1. طراح تی شرت

خدمات آنلاین فروش تی شرت های سفارشی را کاملاً ساده می کنند. بنابراین می توانید طرح های خود را بسازید و آنها را بصورت آنلاین بفروشید.

 1. کافی من

کافی شاپ ها و کافه ها یکی از ایده های کوچک تجاری است که می تواند عملیاتی پیچیده باشد. اگر در زمینه کافی من صاحب مهارت هستید می توانید از این طریق به کسب درآمد بپردازید.

 1. سرویس تهیه غذا

همچنین می توانید وعده های غذایی یک نفره تهیه کرده و آنها را به مصرف کنندگان خارج از خانه یا آشپزخانه تجاری ساده خود بفروشید تا زمانی که لوازم و مجوزهای لازم را داشته باشید.

 1. عتیقه

برای کسانی که از کار با اشیا عتیقه لذت می برند ، می توانید کاری را شروع کنید که مشتریان بتوانند وسایل خود را برای تعمیر یا نوسازی برای شما بیاورند.

 1. سخنران عمومی

اگر در مبحث خاصی تبحر دارید ، حتی اگر هرگز در این زمینه شغل شخصی خود را نداشته باشید ، می توانید با ارائه خدمات سخنرانی عمومی در رویدادها یا کنفرانس ها ، مشاغلی را شروع کنید.

 1. مربی شخصی یکی از بهترین ایده های کسب و کار کوچک

برای کسانی که تجربه زیادی در زمینه آمادگی جسمانی دارند ، می توانید با تمرین دادن یک مشتری و شروع به کار به عنوان یک مربی شخصی در یک سالن ورزشی خانگی به کسب درآمد بپردازید. همچنین می توانید یا با یک سالن ورزشی ارتباط برقرار کنید.

 1. معلم یوگا

یا می توانید به عنوان مربی یوگا گواهینامه بگیرید و کلاس های آموزش یوگا را برای تجارت ایجاد کنید. برخی از بهترین ایده های تجاری ساده ترین ایده ها هستند.

 1. مربی رقص

اگر می خواهید انواع حرکات را بیشتر آموزش دهید ، می توانید کلاسهای رقص خود را از خانه یا استودیوی محلی خود شروع کنید.

 1. معلم موسیقی

شما همچنین می توانید به صورت خصوصی یا در گروه های کوچک برای ارائه موسیقی یا کلاس های موسیقی در سازها یا سبک های مختلف کار کنید.

 1. استاد راهنما

یا می توانید در موضوعات مختلف در یک وضعیت واحد به دیگران تدریس کنید. ارائه خدمات تدریس خصوصی به دانشجویان می تواند روشی ساده برای شروع اولین کار شما باشد.

 1. طراح گرافیک یکی از بهترین ایده های کسب و کار کوچک

اگر تجربه طراحی دارید ، می توانید مشتری های خود را که به مواردی مانند آرم یا لوگو نیاز دارند ، جذب کنید.

 1. تجارت پشتیبانی فنی

شما همچنین می توانید شرکت پشتیبانی فناوری خود را در جایی ایجاد کنید که وقتی افراد با مشکلات فنی روبرو می شوند از طریق تلفن یا آنلاین به آنها کمک می کنید.

 1. خانه دار

ایده های کسب و کار کوچک

یا اگر به جای آن کار در خانه را ترجیح می دهید ، می توانید به عنوان یک خانه دار مشاغلی را راه اندازی کنید که خدمات مختلف خانه داری را برای خانواده ها ارائه می دهد.

 1. بازاریاب شرکت های وابسته

اگر می توانید شبکه آنلاین یا مخاطبان خود را در رابطه با یک موضوع خاص ایجاد کنید ، می توانید با برند های مختلف به عنوان یک بازاریاب وابسته کار کنید. از هر فروشی که ارسال می کنید بخشی از آن را بدست آورید.

 1. شخصیت YouTube یکی از بهترین ایده های کسب و کار کوچک

YouTube  همچنین یک بستر محبوب برای اشتراک گذاری اطلاعات مربوط به موضوعات مختلف در اختیار مردم قرار می دهد. و شما می توانید با ارسال و تبلیغ فیلم های خود سهمی از درآمد تبلیغات کسب کنید.

 1. پادکستر

همچنین می توانید پادکست خود را شروع کرده و فضای تبلیغاتی را بفروشید یا با برند ها کار کنید تا از برنامه خود درآمد کسب کنید.

 1. نویسنده کتاب الکترونیکی

نوشتن کتاب دقیقاً کار ساده ای نیست. اما برای شروع انتشار و فروش آنلاین کتاب الکترونیکی خود به هیچ تجربه رسمی تجاری نیاز ندارید.

 1. دکوراسیون داخلی

شما همچنین می توانید به عنوان یک دکوراتور داخلی بدون تجهیزات گران قیمت زیاد یا دانش پیچیده تجارت ، شغلی را شروع کنید.

 1. تمیز کننده استخر

اگر می خواهید وقت خود را در خارج از خانه سپری کنید و به صاحبان خانه های محلی خدمات ارائه دهید ، تمیز کردن استخر یکی دیگر از خدمات ساده است که می توانید در آن کسب و کار ایجاد کنید.

 1. مبلمان ساز

همچنین می توانید مبلمان خود را بسازید و یا دوباره مورد استفاده قرار دهید و سپس آن را به بوتیک های محلی یا حتی در نمایشگاه های هنری یا رویدادهای مشابه بفروشید.

 1. ​​مصحح

اگر می خواهید از خانه کار کنید یا حتی فقط یک کسب و کار کوچک ایجاد کنید ، می توانید خدمات تصحیح را به مشاغل ، نویسندگان یا افرادی که می خواهند به کسی پول بدهند تا کار او را بررسی کند ، ارائه دهید. هزینه این ایده بسیار کم است.

 1. خدمات رزومه یکی از بهترین ایده های کسب و کار کوچک

شما همچنین می توانید بر کمک به جویندگان کار محلی که نیاز به کمک در تهیه رزومه یا نامه های خود دارند ، تمرکز کنید.

 1. دفترچه ساز

اگر از کتاب نویسی در دفترچه ها لذت می برید ، در واقع می توانید برای مشتریانی که می خواهند خاطرات خود را به روشی خلاقانه حفظ کنند اما نمی خواهند خودشان کار را انجام دهند ، شغلی ایجاد کنید.

 1. سرویس تغییر لباس

برای کسانی که مهارت استفاده از سوزن و نخ را دارند ، تغییرات لباس فرصتی بالقوه برای تجارت ایجاد می کند. به تجهیزات یا دانش قبلی کسب و کار نیاز ندارد.

 1. مترجم یکی از بهترین ایده های کسب و کار کوچک

تا زمانی که چندین زبان را می دانید ، می توانید با ارائه خدمات ترجمه به افراد یا مشاغل نیازمند به کمک در تبدیل مکالمات یا اسناد از یک زبان به زبان دیگر ، شغلی ایجاد کنید.

 1. راننده اسنپ و تپسی

آخرین ایده ما در لیست بهترین ایده های کسب و کار کوچک ، تبدیل شدن به یک راننده اسنپ و یا تپسی است. این یکی از بهترین راه هایی است که کارآفرینان و افرادی که می خواهند سریع وارد کار شوند ، می توانند انجام دهند. شما می توانید خیلی زود به کسب و کار بپردازید. گواهینامه رانندگی معتبر ، سابقه رانندگی خوب و وسیله نقلیه قابل اعتماد همه موارد ضروری این تجارت است.

چک لیست ایده های کسب و کار کوچک

اکنون که لیستی از ایده های تجاری را مشاهده کردید ، وقت آن است که ارزیابی کنید کدام یک مناسب هستند. در حالی که هر ایده تجاری در لیست ما برای مبتدیان که تجربه بالایی ندارند مناسب است ، با انجام تحقیقات بیشتر شانس موفقیت خود را افزایش دهید. هنگام ارزیابی هر ایده تجاری کوچک ، در اینجا یک چک لیست از نکاتی است که باید در نظر بگیرید.

آیا ایده تجارت با مهارت های شما مطابقت دارد؟

همه ما حداقل یک کار داریم که به خوبی می توانید آن را انجام دهیم. مهارت های خود را در نظر بگیرید و آن مهارتی که می دانید چگونه می توانید به خوبی انجام دهید ، شناسایی کنید. ایده های تجاری را پیدا کنید که بتوانید از مهارت های خود استفاده کنید. مثال: اگر در نوشتن و برقراری ارتباط مهارت دارید ، تبریک می گویم. شما مهارت اولیه لازم برای نویسندگی مستقل را دارید. برای ارزیابی مهارت های خود ، به عنوان یک کارمند به موفقیت های خود نگاه کنید. به تجربه پروژه های مدرسه و جامعه نگاه کنید. به سرگرمی های خود نیز نگاه کنید.

آیا تجارت مناسب شخصیت شماست؟

مشاغلی را انتخاب کنید که در آن احساس راحتی کنید زیرا شخصیت شما طبیعی است. اگر فردی درون گرا هستید که ترجیح می دهد با کامپیوتر کار کند ، ایده های شغلی مربوط به کار آنلاین ممکن است عالی باشد. اگر عاشق تعامل با مردم هستید ، ایده های شغلی را پیدا کنید که شما را با دیگران رو در رو کند. اگر در انجام کاری کاری که انتخاب میکنید راحت باشید ، احتمال موفقیت شما بیشتر است.

آیا هزینه های راه اندازی این ایده های کسب و کار کوچک ، مطابق بودجه شما است؟

سرمایه گذاری خود را در اولین شغل خود کم نگه دارید. تخمین بزنید که راه اندازی ایده شغلی مورد علاقه شما چه هزینه ای دارد. شروع بسیاری از ایده های تجاری بسیار هزینه کمی دارد. اما برخی ممکن است نیاز به سرمایه گذاری کمی بیشتر در بازاریابی ، تجهیزات ، موجودی کالا یا لوازم داشته باشند. مطمئن شوید که می توانید هزینه را تأمین کنید.

آیا برای ایده های کسب و کار کوچک مجوز لازم است؟

بیشتر ایده های تجاری فوق نیازی به مجوز ندارند اما برخی از آنها مجوز می خواهند. به عنوان مثال ، برخی از مشاغل مانند پیمانکاران خانگی ممکن است نیاز به مجوز داشته باشند. همانطور که در مورد ایده ها تحقیق می کنید با ، شهرداری ، شهرستان یا سایر مقامات محلی خود تماس بگیرید تا همه نیازها را شناسایی کنید.

افراد در مشاغل مشابه چه می گویند؟

با افرادی که در حال حاضر انواع مشاغل موجود در لیست کوتاه شما را دارند ، مکالمه خود را آغاز کنید. احساس آنها در مورد مشاغل خود را ببینید. همچنین می توانید به صورت آنلاین تحقیق کنید. برای یافتن انجمن ها و تابلوهای بحث برای مشاغل خاص ، در Google  جستجو کنید و سخنان اعضا را بخوانید. به همین ترتیب ، گروه های فیس بوک یا گروه های LinkedIn  را جستجو کنید – گروه هایی برای نویسندگان ، بازاریاب ها ، مشاوران شبکه های اجتماعی و سایر کارآفرینان وجود دارد که صریح صحبت می کنند.

آیا امکان کسب و کار مورد نظرتان در کشور شما وجود دارد؟

برخی از کسب و کار ها مناسب عرف و فرهنگ کلی جامعه ای که در آن زندگی می کنید نیست. برخی خدمات نیز مورد نیاز مردم یک کشور نیست. مثلا در کشور چین ، یک استارتاپ کرایه دوچرخه با شکست رو به رو شد چراکه مردم چین مردم دوچرخه سواری نیستند. اما همین ایده در کشور هلند به موفقیت چشمگیری رسید. باید تمام جوانب را در نظر بگیرید که آیا این کسب و کاری که انتخاب می کنید مناسب محل زندگی شما است یا خیر.

مرحله بعدی ایده های کسب و کار کوچک خود را دنبال کنید

هنگامی که لیست کوتاه ایده های تجاری خود را با استفاده از چک لیست بالا ارزیابی می کنید ، لیست خود را محدود کنید.

در صورت امکان به این مشاغل جنبی نگاه کنید. یک تجارت جانبی ریسک شما را پایین نگه می دارد زیرا همزمان با ایجاد مشاغل می توانید به درآمد ثابت خود ادامه دهید.

هدف ، شناسایی بهترین ایده تجاری برای شما است.

وقتی یک کسب و کار را انتخاب کردید و از امتحان آن هیجان زده شدید ، یک طرح کسب و کار را مشخص کنید. به آنچه برای راه اندازی آن نیاز است ، بپردازید. از دوستان و خانواده ای که برای عقاید شما ارزش قائل هستند کمک بخواهید.

هر ایده تجاری را که انتخاب کردید – به خود اعتماد داشته باشید. فراموش نکنید که موفقیت در انتظار کسانی است که تلاش می کنند!

0 0 رای
رأی دهی به مقاله
منبع smallbiztrends

آموزش ویدئویی ویژوال کامپوزر

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات