کسب و کار آنلاین در بستر وردپرس

بروزرسانی قالب وردپرس – بروزرسانی افزونه وردپرس

آموزش ویدئویی بروزرسانی ها در وردپرس

0 ۱,۵۵۹

در وردپرس مبحث بسیار مهمی وجود دارد که به آن بروزرسانی قالب وردپرس و بروزرسانی افزونه وردپرس میگویند. اما اهمیت این بروزرسانی برای چیست؟ بروزرسانی وردپرس صرفا  به خاطر دستیابی به امکانات بیشتر نیست. بلکه بروزرسانی بیشتر به خاطر دلایل امنیتی است که مورد اهمیت بیشتر قرار میگیرد. همانطور که اینترنت میتواند برای شما محیط دلچسبی باشد ، به همان میزان نیز این محیط میتواند برای شما خطرناک باشد. مخصوصا شمایی که در زمینه مدیریت وبسایت فعالیت میکنید یا قصد ورود به این عرصه را دارید.

بروزرسانی قالب وردپرس

همانطور که خدمت شما گفتیم ، بروزرسانی میتواند به دلیل باشد. اول مسائل امنیتی و دوم افزایش امکانات یا رفع ایرادات. طراحان قالب و افزونه وردپرس ، همیشه به دنبال این هستند که محصولی کاملا امن را تولید کنند. چراکه اگر امنیت یک افزونه یا قالب در سطح خوبی نباشد ، این مشکل میتواند تمام تجارت اینترنتی شما که در وبسایتتان است را با مشکل مواجه کند. هکر ها همیشه به دنبال یافتن یک راهی برای نفوذ به وبسایت ها هستند. و استفاده از قالب ها یا افزونه ها نا امن بهترین راه نفوذ را در اختیار آنها قرار میدهد. از این رو بروزرسانی قالب وردپرس و بروزرسانی افزونه اهمیت پیدا میکند.

آموزش بروزرسانی قالب وردپرس

بروزرسانی قالب وردپرس - بروزرسانی افزونه وردپرس

اگر جلسه آموزش نصب قالب را دنبال کرده باشید ، حتما با دو روش نصب قالب آشنا هستید. روش نصب از طریق پیشخوان وردپرس و روش نصب از طریق محیط کنترل پنل هاست مانند سی پنل یا دایرکت ادمین. از آنجایی که در کشور ایران فروش قالب به صورت لایسنس دار وجود ندارد ، شما امکان بروزرسانی از طریق پیشخوان وردپرس را ندارید. البته در فیلم آموزشی این روش هم به شما آموزش داده شده است. ولی روشی که حتی در هنگام خرید قالب به صورت لایسنس دار برای بروزرسانی قالب وردپرس به شما پیشنهاد میکنیم ، همان روش استفاده از محیط کنترل پنل هاست است. که با تماشای فیلم آموزشی یا دانلود آن ، به راحتی میتوانید نحوه بروزرسانی قالب وردپرس را به صورت عملی فرا بگیرید.

آموزش بروزرسانی افزونه وردپرس

بروزرسانی قالب وردپرس - بروزرسانی افزونه وردپرس

اگر جلسه آموزش نصب افزونه وردپرس را دنبال کرده باشید ، حتما با سه روش نصب افزونه آشنا هستید. نصب افزونه وردپرس رایگان از طریق مخزن وردپرس ، نصب افزونه از طریق پیشخوان وردپرس و نصب افزونه وردپرسی از طریق محیط مدیریت هاست مانند کنترل پنل یا دایرکت ادمین. برای بروزرسانی افزونه اما دو روش وجود دارد. اولین روش ، بروزرسانی افزونه وردپرس از طریق پیشخوان وردپرس و محیطی که که برای بروز رسانی در اختیار شما قرار میدهد و روش دوم که همان بروز رسانی از طریق کنترل پنل هاست شماست.

اگر شما افزونه ای را به صورت رایگان از مخزن وردپرس دانلود کرده باشید و یا افزونه ای که خریداری کرده اید دارای لایسنس بوده و افزونه توسط شما به درستی فعال شده باشد ، صحیح ترین روش برای بروزرسانی همان روش اول یعنی بروزرسانی از طریق محیط بروزرسانی افزونه ای که پیشخوان وردپرس در اختیار قرار می دهد است. اما اگر افزونه غیر رایگانی را از مارکت های ایرانی خریداری کرده اید و لایسنس جهت فعال سازی افزونه ندارید ، برای بروزرسانی باید نسخه جدید را از همان مارکت دریافت کرده و از طریق کنترل پنل هاست خود اقدام به بروزرسانی افزنه وردپرس خود کنید. که البته هر دو روش در فیلم آموزشی امروز به صورت کامل به شما آموزش داده شده است.

 بروزرسانی قالب وردپرس – بروزرسانی افزونه وردپرس

در پایان قبل از تماشای فیلم آموزشی به چند نکته مهم در مورد بروزرسانی قالب وردپرس و بروزرسانی افزونه توجه کنید:

در روش بروز رسانی از طریق کنترل پنل هاست ، بروزرسانی افزونه ها دقیقا مشابه با بروزرسانی قالب ها است.
خدمت شما عرض کردیم که بروز رسانی ها بیشتر با دلایل امنیتی صورت میگیرد. پس حتما توجه کنید که به هیچ عنوان افزونه ها و قالب های غیر رایگانی که به صورت رایگان برای دانلود قرار میگیرند را دانلود و استفاده نکنید. چراکه با این کار فقط امنیت وبسایت و به عبارتی تجارت آنلاین خود را به خطر می اندازید.
در هنگام بروزرسانی ها حتما به سازگاری قالب و افزونه با نسخه وردپرس خود توجه کنید تا مشکلی در این زمینه برای شما به وجود نیاید.
پس از بروزرسانی از طریق کنترل پنل هاست ، نسخه قبلی را چند روزی نگه دارید و وقتی از کاردکرد صحیح قالب یا افزونه اقدام به پاک کردن نسخه قبلی کنید.
افزونه های خوبی به منظور بروزرسانی ها مانند Easy Theme and Plugin Upgrades  و Easy Updates Manager  وجود دارد. با این حال استفاده از هیچ یک را توصیه نمیکنیم.
بروزرسانی ها را بسیار جدی بگیرید. چراکه این بروزرسانی ها امنیت وبسایت شما و همچنین عملکرد بی نقص افزونه و قالب ها را برای شما تضمین میکند. امنیت از هر چیزی برای شما باید از اهمیت بالاتری برخوردار باشد.

در ادامه شما را به تماشای فیلم آموزش بروزرسانی قالب وردپرس و بروزرسانی افزونه دعوت میکنیم.

ARVE Error: Mode: lazyload not available (ARVE Pro not active?), switching to normal mode

موفق و پایدار باشید.

0 0 رای
رأی دهی به مقاله

آموزش ویدئویی ویژوال کامپوزر

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات