کسب و کار آنلاین در بستر وردپرس

مقایسه برترینهای افزونه سئو

مقایسه افزونه یواست و آل این وان

0 ۱,۹۶۹

آیا به دنبال بهترین افزونه سئو وردپرس هستید؟ اگر هم باشید ، احتمالاً انتخاب های خود را به دو عدد از محبوب ترین افزونه های سئوی وردپرس کاهش داده اید: Yoast SEO و All in One SEO Pack.  در بین مدیران وبسایت وردپرسی، اغلب این سوال مطرح می شود که کدام یک بهتر است؟ در این مقاله ، Yoast SEO  و  All in One SEO Pack را با هم مقایسه خواهیم کرد تا دریابیم که کدام یک بهترین افزونه سئوی وردپرس است.

درباره مدعیان بهترین افزونه سئو وردپرس

هر دو افزونه SEO از محبوب ترین و پرکاربردترین افزونه های وردپرس در همه زمان ها هستند.

All in One SEO Pack در سال 2007 توسط مایکل توربرت و استیو مورتبیوی ایجاد شد. از آن زمان تاکنون یک پایگاه کاربر گسترده کسب کرده و به یکی از پر استفاده ترین افزونه های وردپرس در همه زمان ها تبدیل شده است.

Yoast SEO ، با عنوان WordPress SEO توسط Yoast در سال 2010 شروع به کار کرد. این افزونه سئو توسط Joost de Valk ایجاد شده است. با پیشرفت های مستمر و مداوم در افزونه ، خیلی زود رقیب اصلی All in One  شد.

هر دوی این افزونه ها عالی هستند و تمام ویژگی های لازم را برای به دست آوردن حداکثر مزایای سئو در سایت وردپرس ارائه می دهند.

با گفتن این مطلب ، بیایید افزونه سئو  Yoast SEO و  All in One SEO را با هم مقایسه کنیم تا دریابیم که کدام یک از آنها بهترین افزونه سئوی وردپرس است.

نصب و راه اندازی افزونه سئو

برای درک و اجرای موفقیت آمیز مفاهیم سئو در وب سایت ها ، آموزش و تمرین زیادی لازم است. افزونه سئوی وردپرس باید کارآیی SEO را بدون تخصص و مهارت های خاص برای مبتدیان آسان کند.

بیایید ببینیم که چطور می توان این دو افزونه را هنگام نصب در وب سایت های وردپرس تنظیم کرد.

افزونه سئو Yoast SEO

اولین کاری که باید انجام دهید نصب و فعال سازی افزونه Yoast SEO است. برای اطلاعات بیشتر ، به راهنمای مرحله به مرحله ما درباره نحوه نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید .

پس از فعال سازی ، کاربران می توانند به صفحه داشبورد افزونه رفته و به صفحه جادوگر پیکربندی مرحله به مرحله افزونه رفته و به تنظیمات اولیه افزونه می پرازند.

افزونه سئو وردپرس

این بخش واقعا یک جادوگر گام به گام به شما ارائه می دهد که شما را در طی مراحل راه اندازی کمک می کند. این امر به مبتدیان اجازه می دهد تا به سرعت و بدون احساس پیچیدگی ها و سردرگمی و گزینه های پیچیده ، سریعاً کار خود را آغاز کنند.

افزونه سئو وردپرس

Yoast SEO یک افزونه قدرتمند است و گزینه های زیادی دارد که باید یکی یکی از آنها پیروی کنید. ما این کار را برای شما آسان خواهیم کرد. به زودی آموزش نحوه کار با افزونه یواست سئو در احتیار شما عزیزان قرار خواهد گرفت.

بخش تنظیمات Yoast SEO به طور مرتب به صفحاتی تقسیم می شود که در هر صفحه برای تنظیمات مربوطه زبانه های مختلفی وجود دارد.

این مسئله باعث می شود تا کاربران بتوانند گزینه های مختلف را به راحتی در تنظیمات پیدا کنند.

افزونه سئو وردپرس

ویژگی بسیار مفید افزونه سئوی وردپرس یواست این است که در تمام صفحات مربوط به تنظیمات ، بخش های راهنما وجود دارد که میتوانید از آنها استفاده کنید.

تنظیمات منظم ، جادوگر تنظیمات برای مبتدیان ، و گزینه های راهنما روی صفحه نمایش ، تنظیم آسان Yoast SEO در سایت وردپرس را برای مبتدیان بسیار آسان می کند.

افزونه سئو  All in On SEO Pack

ابتدا باید افزونه All in One SEO Pack را نصب و فعال کنید. برای اطلاعات بیشتر ، به راهنمای مرحله به مرحله ما درباره نحوه نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید .

پس از فعال سازی ، تنظیمات All in One SEO Pack را دقیقاً زیر داشبورد مشاهده خواهید کرد. با کلیک بر روی آن ، شما را به صفحه تنظیمات افزونه منتقل می شوید.

All in One SEO Pack  ، تمام تنظیمات را در یک صفحه دارد. این باعث می شود تا صفحه تنظیمات کمی شلوغ به نظر برسد ، اما ممکن است برخی از کاربران این رویکرد را آسانتر و سریعتر از تنظیمات چند صفحه ای Yoast SEO بدانند.

صفحه تنظیمات به بخش های مختلفی تقسیم می شود. هر بخش به تنظیمات یک منطقه یا ویژگی خاص می پردازد ، به عنوان مثال: تنظیمات صفحه اصلی ، تنظیمات عنوان ، تنظیمات نمایش و غیره.

در کنار هر گزینه یک نماد راهنما وجود دارد. با کلیک بر روی نماد توضیحی کوتاه و گاه پیوندی به اسناد اضافی را نشان می دهد. این باعث می شود افراد تازه کار بتوانند درک کنند که چه کاری انجام می دهند.

هنگامی که تنظیمات کلی را با دقت انجام دادید، آماده استفاده از All in One SEO در سایت وردپرس خود هستید.

نتیجه:

هر دو SEO Yoast و All in One SEO گزینه های تنظیمات زیادی دارند. این باعث می شود که این تنظیمات کمی ترسناک به نظر برسد. هر دو افزونه سئوس وردپرس تمام تلاش خود را برای ساده کردن کارها انجام می دهند و تنظیمات سئو خود را برای کاربران راحت تر می کنند. ما احساس می کنیم که Yoast SEO با تنظیمات چند صفحه ای و زبانه ای خود کمی بهتر از All in One SEO Pack انجام می دهد.

برنده: SEO Yoast

 

وظایف روزانه سئو

SEO یک فرآیند در حال انجام است و هر پست یا صفحه جدیدی که به وب سایت خود اضافه می کنید نمره سئو مخصوص به خود را دارد. این بدان معناست که شما از افزونه SEO خود برای بهینه سازی محتوای خود برای موتورهای جستجو با افزودن آن استفاده خواهید کرد. بیایید ببینیم که این دو افزونه سئوس وردپرس چگونه به انجام کارهای روزمره سئو در سایت وردپرسی شما میپردازند.

یواست سئو

Yoast SEO از یک ابزار تحلیل محتوای قدرتمند بهره می برد که به شما کمک می کند تا هر پست یا صفحه در وب سایت خود را بهینه کنید.

درست زیر ویرایشگر پست ، متاباکس Yoast SEO را با یک پیش نمایش نتیجه جستجو، زمینه کلمات کلیدی تمرکزی و تجزیه و تحلیل محتوا پیدا خواهید کرد.

سئوی وردپرس

پیش نمایش snippet نشان می دهد که طریقه نمایش عنوان و توضیحات سایت شما در موتورهای جستجو چگونه خواهد بود. Yoast SEO به طور خودکار از عنوان پست شما و گزیده ای به عنوان توضیحات استفاده می کند ، اما توصیه می کنیم با کلیک بر روی دکمه ویرایش ، آن را تغییر دهید.

وارد کردن کلمه کلیدی در Yoast SEO این افزونه را قادر می سازد تا محتوای شما را برای آن کلمه کلیدی خاص تجزیه و تحلیل کند.

تجزیه و تحلیل در قسمت تحلیل محتوا نشان داده شده است ، جایی که Yoast SEO پیشنهاداتی را در مورد چگونگی بهبود نمره سئوی پست های شما ارائه می دهد.

جعبه متا Yoast SEO دو بخش دیگر دارد. برای تغییر روی نمای پیشرفته ، می توانید بر روی دکمه پیشرفته کلیک کنید.

نمای پیشرفته چیزی است که اکثر مبتدیان هرگز نباید از آن استفاده کنند مگر اینکه بدانید چه کاری انجام می دهید. این امکان را به شما می دهد تا موتورهای جستجو را از دنبال کردن یا فهرست بندی این صفحه منع کنید.

دوم ، نماد اجتماعی است که تنظیمات اجتماعی پست شما را نشان می دهد.

اینجاست که می توانید یک تصویر شاخص برای فیس بوک و توییتر تنظیم کنید. شما نیازی به تنظیم توضیحات و عنوان مقاله ندارید. زیرا Yoast SEO از عنوان و توضیحات اصلی شما در برچسب های متا استفاده می کند.

All in One SEO

All in One  با متاباکسی مشابه برای ویرایش تنظیمات سئو در پست ها ارائه می شود. به سادگی یک مقاله را ویرایش کنید و در زیر ویرایشگر وردپرس، جعبه متای افزونه را بررسی کنید.

برخلاف Yoast SEO ، این جعبه متا بسیار ساده است. شما می توانید عنوان و توضیحات را ویرایش کنید ، اما هیچ گونه تحلیل محتوا یا نمره سئو وجود ندارد.

All in One SEO  ابزارهای پیشرفته ای را برای هر پست ارائه می دهند که به شما امکان می دهد نمایه سازی و دنبال کردن توسط موتورهای جستجو را کنترل کنید. این بخش حتی دارای گزینه ای است که All in One SEO  برای آن پست یا صفحه خاص خاموش می کند.

برای ویژگی های اجتماعی ، باید به بخش مدیریت قابلیت ها مراجعه و این قابلیت را فعال کنید .

با فعال کردن این قابلیت ، بخش تنظیمات اجتماعی در جعبه متاباکس در زیر ویرایشگر پست اضافه می شود. این افزونه به شما امکان می دهد تصاویر و توضیحات دلخواه را تنظیم کنید که توسط فیس بوک و توییتر مورد استفاده قرار گیرد.

نتیجه

هر دو افزونه سئوی وردپرس ، ویرایش تنظیمات سئو را بر اساس پست آسان می کند. All in One SEO Pack از یک رویکرد ناب و تمیز استفاده می کنند و به کاربران امکان می دهد در صورت تمایل زمینه های اضافی اضافه کنند.

از طرف دیگر Yoast با تصمیم گیری در مورد رویکرد گزینه ها همراه می شود و ویژگی هایی را که معتقدند برای همه سایت ها ضروری است ، اضافه می کند.

با این حال ، ما احساس می کنیم که تجزیه و تحلیل محتوا ، کلمه کلیدی تمرکزی و امتیازدهی SEO به Yoast SEO یک مزیت بزرگ می بخشد.

برنده: SEO Yoast

 

ابزارها و ویژگیهای اضافی

صفحه SEO یک فرایند جامع است به همین دلیل هر دو این افزونه ها صرفاً از برچسب های متا که دارای ابزار و ویژگی های اضافی هستند استفاده میکنند.

برخی از ویژگی ها نیز برای اضافه شدن به افزونه شما ، نیاز به نصب چندین افزونه SEO دیگر وجود دارد و یک راه حل همه جانبه را به شما ارائه می دهد.

افزونه سئوی وردپرس یواست سئو

Yoast SEO دارای مجموعه ای کامل از ویژگی هایی است که اکثر جنبه های بهینه سازی در سایت را پوشش می دهد. برخی از این ابزارها عبارتند از:

نقشه سایت XML

پیمایش Breadcrumb

برچسب های متا گراف

وارد کردن داده از Google Webmaster Tools

ویرایشگر داخلی robots.txt و .htaccess

واردات / صادرات داده SEO. منظور تهیه نسخه پشتیبان از تنظیمات سئو و بازگردانی آن در وبسایت دیگر است.

افزونه سئو All in One SEO Pack

All in One  همچنین دارای چندین ویژگی است اما برخی از آنها بصورت پیش فرض فعال نمی شوند. برای فعال کردن آنها باید از بخش مدیریت قابلیت ها بازدید و آنها را فعال کنید.

نقشه سایت XML

Robots.txt

ویرایشگر پرونده

مسدود کننده

برچسب های متا گراف

واردات و صادرات داده SEO

مدیر عملکرد

نتیجه

هر دو افزونه تقریباً مجموعه ابزارها و ویژگیهای مشابهی را ارائه می دهند. All in One SEO Pack  دارای پیمایش و تهیه داده از ویژگیهای کنسول جستجوی Google نیست. با این وجود ، نداشتن این دو ویژگی ، تأثیر چشمگیری بر سئو سایت شما نخواهد داشت.

همچنین این ویژگی All in One SEO Pack را که به شما امکان میدهد تنها قابلیت هایی که استفاده میکنید را فعال کنید را دوست داریم.

برنده: هر دو

 

پشتیبانی و ادان های افزونه سئو

حتی اگر کار با هر دو افزونه نسبتاً آسان باشد و دارای نسخه رایگان گسترده باشند ، گزینه های پشتیبانی رایگان شما بسیار محدود است.

بیایید ببینیم که هر دو افزونه چگونه پشتیبانی حرفه ای و افزونه ها را کنترل می کنند.

افزونه سئو یواست سئو

افزونه اصلی Yoast SEO بدون پشتیبانی ارائه می شود و شما با ریسک خودتان از آن استفاده می کنید. اگرچه می توانید در انجمن های پشتیبانی WordPress.org سؤال کنید و از سایر کاربران کمک بگیرید ، اما پاسخ رسمی تیم Yoast برای شما تضمین نمی شود.

همچنین برای استفاده از تمام امکانات افزونه ، شما نیاز به خرید نسخه حرفه ای SEO Yoast دارید. برای خرید نسخه حرفه ای یواست سئو میتوانید از دانش وردپس اقدام کنید.

نسخه حرفه ای همچنین دارای برخی از ویژگی های اضافی مانند کلمات کلیدی تمرکزی چندگانه و یک مدیر تغییر مسیر است.

Yoast SEO همچنین برخی از افزونه های اضافی ( ادان ) را برای سایت ها با نیازهای خاص SEO در اختیار شما قرار می دهد. این افزونه های اضافی عبارتند از:

ویدئو SEO

سئو محلی

سئوی محصولات ووکامرس

سئوی اخبار که در کشور ایران کاربرد ندارد

افزونه سئو All in One SEO Pack

نسخه رایگان All in One SEO بدون پشتیبانی می باشد. نسخه All in One SEO Pack Pro با یک سال پشتیبانی حرفه ای همراه است.

مجوز نسخه حرفه ای برای هر سایت در هر سال 97 دلار هزینه دارد.

نسخه حرفه ای All in One SEO معمولاً یک نسخه اصلی پیشرفته تر از افزونه رایگان است. همچنین دارای ویژگی های اضافی مانند پشتیبانی از محصولات WooCommerce ، گزینه های دسته بندی سئو ، نقشه سایت XML ویدیو و غیره است.

نتیجه

کار با افزونه سئوی وردپرس یواست راحت تر از All in One SEO Pack است. همچنین نمره دهی این افزونه موجب راهنمایی بیشتر در هنگام بهینه سازی محتوای شما خواهد شد. بروزرسانی های دو هفته ای افزونه یواست را نیز اضافه کنیم. افزونه All in One SEO Pack دارای امکانات کامل است. با خرید نسخه حرفه ای این افزونه به امکاناتی دسترسی خواهید داشت که برای دسترسی به برخی از آنها در یواست مانند سئو ووکامرس و ویدئو و لوکال سئو نیاز به خرید افزونه جانبی دارید. از نظر قدرت بهینه سازی نیز هر دو را بهترین دنیای وردپرس میدانیم.

برنده: مساوی

 

سخن آخر

All in One SEO Pack و Yoast SEO هر دو افزونه های عالی ای هستند ، بنابراین مقایسه ای بین این دو افزونه باید بسیار با دقت باشد.

ما شخصاً از Yoast SEO در تمام وب سایتهای خود استفاده می کنیم و آن را بهترین افزونه سئوی وردپرس می دانیم. این افزونه ویژگی های بیشتر مانند وارد کردن داده ها از ابزارهای مدیر وب ، ناوبری، بخش اطلاعات شما ، ویژگی های اجتماعی و غیره را ارائه می دهد.

اما بهترین ویژگی آنالیز محتوا است که فکر می کنیم به بسیاری از مبتدیان کمک می کند تا درک کنند که چگونه باید عنوان ، پست و توضیحات را بنویسند و از کلمات کلیدی در محتوای خود استفاده کنند.

ما امیدواریم که این مقایسه Yoast SEO  و  All in One SEO Pack به یافتن بهترین افزونه سئوی وردپرس برای سایت شما کمک کند.

موفق و پایدار باشید

5 1 رای
رأی دهی به مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات