کسب و کار آنلاین در بستر وردپرس

افزایش سرعت سایت وردپرسی – چگونه سرعت سایت وردپرس را افزایش دهیم

نکاتی برای بالا بردن سرعت سایت وردپرسی شما

0 ۱,۰۸۲

بالا بردن سرعت سایت وردپرس یک مسئله مهم است. این مسئله تأثیر مستقیم در احتمال بازگشت بازدید کننده ، نرخ تبدیل ، میزان رضایت مشتری و حتی بر رتبه وب سایت شما در موتورهای جستجوگر مانند Google دارد. خلاصه اینکه وب سایت شما باید سریع باشد. اما چقدر سریع؟ خوب ، به طور کلی ، صفحات باید در کمتر از پنج ثانیه بارگیری شوند ، اما ، هرچه سریع تر باشد بهتر می شود (در حالت ایده آل چیزی حدود یک تا سه ثانیه). افزایش سرعت سایت وردپرسی چیزیست که باید بیشترین اهمیت را برای آن قائل شوید.

در این مقاله ، ما به ریشه های اصلی افزایش سرعت سایت وردپرسی می پردازیم ، و می بینیم که می توانید برای حل هر مشکلی و سرعت بخشیدن به سایت خود چه کاری انجام دهید.

چهار عامل موثر در افزایش سرعت سایت وردپرسی

چند عامل وجود دارد که سرعت یک وب سایت را تعیین می کند – در اینجا مواردی که با جزئیات بیشتری به آنها خواهیم پرداخت آورده شده است:

پینگ

کیفیت میزبانی

کیفیت کد

درخواست وب سایت

1 – پینگ

پینگ در واقع مدت زمانی است که لازم است تا کامپیوتر بازدیدکننده سایت به سرور وب سایت متصل شود. پینگ در میلی ثانیه اندازه گیری می شود ، که ممکن است کم به نظر برسد ، اما این میلی ثانیه به سرعت افزایش می یابد. اگر وب سایت شما درخواست های زیادی دارد ، حتی یک پینگ 10 میلی ثانیه ای می تواند یک ثانیه یا بیشتر را به زمان لود سایت شما اضافه کند.

بدیهی است که شما نمی توانید از کاربران بخواهید به سرورهای شما نزدیکتر شوند ، اما می توانید از شبکه تحویل محتوا (CDN) برای پایین آوردن پینگ به طور متوسط ​​استفاده کنید. در ادامه درباره خدمات CDN بیشتر صحبت خواهیم کرد.

2 – کیفیت میزبانی برای افزایش سرعت سایت وردپرسی

میزبانی وب مهم ترین عامل در افزایش سرعت سایت وردپرسی است. میزبان های مخصوص وردپرس نه تنها با ارائه حافظه های سریع تر و قدرتمندتر سرور روی تجربه کاربر تأثیر می گذارد ، بلکه با داشتن زیرساخت مناسب ، در برابر افزایش ترافیک بهتر محافظت می شوند ، و همچنین می توانند اثرات کیفیت پایین کدها را نیز کاهش دهند.

بنابراین ، پیدا کردن یک هاست خوب باید اولویت اصلی شما باشد. ما در دانش وردپرس به معرفی برخی از بهترین شرکت های ارائه دهنده فضای میزبانی پرداخته ایم.

به عنوان یک قاعده کلی ، ارزش پرداخت کمی هزینه اضافی برای یک سرویس میزبانی این ارزش را دارد که فضای میزبانی مخصوص وردپرس را داشته باشید به ویژه اگر تجارت شما به سرعت و به روز بودن وب سایت شما متکی باشد.

3 – کیفیت کدنویسی

کیفیت کد به روش های مختلفی روی سرعت سایت تأثیر می گذارد. کد بی کیفیت برای پردازش کامل به زمان بیشتری نیاز دارد.

تعیین کیفیت کدی که استفاده می کنید دشوار است. چند مورد وجود دارد که کنترل آنها راحت تر از سایرین است ، مانند انتخاب پلاگین های قابل اعتماد ، که بعدا به آنها خواهیم پرداخت.

4 – درخواست های وب سایت

تعداد درخواست هایی که وب سایت شما ایجاد می کند مربوط به کیفیت کد است ، اما شما می توانید این مورد را تا حدی کنترل کنید. هر وقت سایت شما منبعی را بارگذاری می کند ، یک تصویر ، یک فیلم ، یک اسکریپت (به عنوان مثال یک کد رهگیری) و چند مورد دیگر ، یک درخواست انجام می شود. هر درخواست جداگانه زمان می برد ، که باعث کاهش سرعت سایت شما می شود ، اما چند روش برای کاهش تعداد درخواست های سایت شما وجود دارد. ما در زیر به برخی از این موارد نگاه خواهیم کرد.

GTmetrix ابزاری عالی برای این کار است که به شما امکان می دهد عملکرد سایت خود را اندازه گیری کرده و انواع اطلاعات و موارد عملی را به صورت رایگان بدست آورید.

افزایش سرعت سایت وردپرسی
افزایش سرعت سایت وردپرسی

گزینه های دیگر شامل Pingdom  و WebPageTest است که هر دو سرویس مشابهی دارند.

هنگام انجام تست های عملکردی خود ، مهم است که چند نکته را در نظر بگیرید:

تنوع:

حتما چندین بار تست را در ساعات مختلف روز انجام دهید ، بنابراین از زمان بار سایت خود تصویر کاملی می گیرید. تست های فردی می تواند متفاوت باشد ، بنابراین اگر می خواهید داده های دقیق داشته باشید ، باید چندین تست را اجرا کنید.

مکان آزمایش:

سعی کنید یک مکان آزمایشی را انتخاب کنید که نزدیک مخاطب مورد نظر شما باشد. یا اگر مخاطب جهانی دارید ، حتما از مکانهای مختلف در سراسر جهان تست کنید تا ببینید بازدید کنندگان مختلف سایت شما را چگونه تجربه می کنند.

دستگاه ها:

امروزه بیش از 50٪ از ترافیک اینترنت در دستگاه های تلفن همراه اتفاق می افتد ، اما بیشتر مردم هنوز زمان لود وبسایت در دسک تاپ را آزمایش می کنند. تفاوت های مهمی بین دستگاه ها وجود دارد. به عنوان مثال ، تلفن های هوشمند ارزان قیمت برای پردازش جاوا اسکریپت زمان بیشتری صرف می کنند ، به این معنی که یک وب سایت سنگین JavaScript ممکن است در دستگاه های تلفن همراه کندتر لود شود.

GTmetrix  و WebPageTest به شما امکان تغییر مکان های آزمایش ، دستگاه ها و متغیرهای دیگر را می دهند.

زمان بارگیری خوب چیست؟

اول ، مهم است که به یاد داشته باشید که هیچ زمان بارگذاری کامل صفحات ثابتی برای سایت شما وجود ندارد. فراتر از بهینه سازی هایی که انجام داده اید ، سرعت سایت شما به عوامل دیگری مانند مکان بازدید کننده ، دستگاه مانند رایانه ها در مقابل تلفن های هوشمند و سرعت اتصال به عنوان مثال3G  در مقابل یک اتصالADSL  بستگی دارد.

علاوه بر این ، زمان بارگذاری خوب در دسک تاپ لزوماً برابر با زمان بارگیری خوب در تلفن همراه نیست ، هرچند داده ها مشابه هستند.

افزایش سرعت سایت وردپرسی
افزایش سرعت سایت وردپرسی

برای دستگاه های تلفن همراه ، Google  توصیه می کند که سعی کنید بار خود را کمتر از سه ثانیه نگه دارید. که با استفاده از افزونه AMP می توانید تا حدودی به این سرعت لود برسید.

رسیدن به این زمان برای دستگاه های دسکتاپ دشوارتر است ، اما با بهینه سازی های اصولی رسیدن به این سرعت دور از دسترس نیست. البته گزارشات نشان می دهد بازدید کنندگان دسک تاپ کمی بخشنده تر هستند و با طولانی تر شدن زمان لود سایت ، وبسایت شما را ترک نمی کنند.

اما به طور کلی ، زمان لود سایت شما نباید بیشتر از پنج ثانیه باشد.

چگونه بار وبسایت خود را کاهش داده و وردپرس را سریعتر کنید؟

در حالی که برخی از این نکات ممکن است کمی فنی به نظر برسد ، شما قادر خواهید بود تمام تاکتیک های موجود در بخش اول را بدون نیاز به دانش فنی خاصی انجام دهید. بیشتر آنها شامل انتخاب هوشمندانه و نصب افزونه های WordPress در صورت لزوم است.

برای افزایش سرعت سایت وردپرسی یک هاست سریع انتخاب کنید

ما قبلاً به معرفی هاست و انواع آن در یک مقاله جدا پرداخته ایم – راهنمای ما راجب تعریف کلی از فضای میزبانی باید به شما در تصمیم گیری آگاهانه کمک کند.

یک هاست خوب نه تنها خدمات پیشرفته ای مانند پشتیبان گیری ، نظارت بر سایت و اضافه کردن آسان سایت های جدید را ارائه می دهد ، بلکه بهینه سازی هایی را نیز ایجاد می کند تا مطمئن شوید سایت شما به سرعت بارگیری می شود.

اگر زمان بارگذاری سریع وردپرس را می خواهید ، بهترین انتخاب شما انتخاب یک میزبان مدیریت شده وردپرس است که به طور خاص برای عملکرد وردپرس بهینه شده است.

نکته ای که ما در مورد آن احتیاط می کنیم استفاده از خدمات میزبانی وردپرس مدیریت شرکت هایی است که به اشکال دیگر میزبانی نیز تمرکز می کنند. این سرویس ها معمولاً ارزان هستند و در واقع مخصوص WordPress نیستند ، فقط بسته به سرویس های مشترک یا VPS موجود است. این لزوما به معنای بد بودن آنها نیست ، اما شرکت هایی که در خدمات وردپرس تخصص دارند ، در این نوع سرویس ها بسیار بهتر هستند.

برای افزایش سرعت سایت وردپرسی همه چیز را به روز کنید مخصوصاً  PHP

اول از همه ، اطمینان حاصل کنید که همیشه از آخرین نسخه وردپرس استفاده می کنید. از نسخه 3.7 ، وردپرس برای نسخه های جزئی و به روزرسانی های امنیتی به روزرسانی های خودکار داشته است. هنگامی که یک به روزرسانی جدید منتشر می شود ، در پیشخوان وردپرس متوجه آن می شوید. هیچ وقت کار بروز رسانی وردپرس را به بعد موکول نکنید. کمتر از یک دقیقه طول می کشد ، و امنیت وب سایت شما و احتمالاً سرعت را افزایش می دهد.

اطمینان حاصل کنید که برای رفع حداقل اشکالات ، به روزترین ، ایمن ترین و سریعترین نسخه های افزونه ها و قالب های شما نیز منتشر شده و شما این بروز رسانی ها را انجام می دهید.

این بروز رسانی ها بیشتر به وردپرس اهمیت می دهد ، اما سرورهای خود را فراموش نکنید. مخصوصاً نسخه  PHP. PHP زبان پایه ای است که وردپرس با آن نوشته شده است و اختلاف سرعت بین آخرین نسخه PHP و نسخه های قبلی بسیار چشمگیر است. به عنوان مثال ، طبق بررسی هایی که Kinsta انجام داده است ، PHP 7.4  بیش از سه برابر تعداد درخواست در ثانیه در مقابل PHP 5.6  پردازش می کند.

با وجود این تفاوت بسیار زیاد ، متأسفانه بیش از 25٪ سایتهای وردپرس از PHP 5.6 یا پایین تر استفاده می کنند .

شرکت های میزبانی حرفه ای این کار را برای شما مدیریت می کنند ، یا ممکن است شما بتوانید نسخه PHP را از پنل مدیریت کنترل پنل هاست خود تنظیم نمایید. اگر نمی توانید به بخش تغییر ورژن PHP دسترسی داشته باشید ، سعی کنید به پشتیبانی میزبان خود دسترسی پیدا کنید.

برای افزایش سرعت سایت وردپرسی از CDN استفاده کنید

CDN یک شبکه توزیع شده است که وبسایت شما را از مکانی که از لحاظ جغرافیایی به بازدید کنندگان وبسایت نزدیکتر است ، به آنها ارائه می دهد. اگر من از طریق یک CDN یک تصویر را ارائه دهم ، ممکن است بینندگان در ایالات متحده این تصویر را از طریق مرکز داده در تگزاس دریافت کنند ، در حالی که اروپایی ها ممکن است آن را از طریق دیتاسنتر در آلمان دریافت کنند.

استفاده از این سرویس پینگ و زمان انتقال را کاهش می دهد و موجب کاهش استرس در سرور شما می گردد ، زیرا محتوای استاتیک شما اکنون در سراسر جهان توزیع می شود.

افزایش سرعت سایت وردپرسی
افزایش سرعت سایت وردپرسی

یک راه آسان برای شروع کار با CDN استفاده از ویژگی Site Accelerator در افزونه Jetpack  رایگان است . با این کار تصاویر و پرونده های استاتیک شما مانند CSS و JavaScript سرعت بیشتری خواهند گرفت. یا ، می توانید از سرویس Cloudflare  رایگان نیز استفاده کنید ، گرچه تنظیمات این سرویس کمی بیشتر به طول می انجامد زیرا شما نیاز به تغییر سرورهای دامنه خود دارید.

بسیاری از میزبانان دارای سرویس مخصوص WordPress نیز بدون پرداخت هزینه اضافی در سرویس CDN قرار می گیرند. این دلیل دیگری برای استفاده از هاست مدیریت شده WordPress است.

استفاده از CACHING PAGE (در صورت امکان) در سطح سرور

هنگامی که شما یک صفحه را به بینندگان خود ارائه می دهید ، موارد زیر اتفاق می افتد: کد PHP روی سرور اجرا و پردازش می شود ، در نتیجه کدهای HTML برای کاربران ارسال می شود. به عنوان مثال یک پست ایجاد کنید. این پست هیچ گاه تغییر نمی کند مگر اینکه به روز شود ، اما کد PHP هنوز هر بار پردازش می شود.

حافظه پنهان با صرفه جویی در نتیجه پردازش ، زمان سرور ارزشمند را ذخیره می کند. کد اجرا و پردازش می شود و HTML حاصل در حافظه نهان ذخیره می شود. برای بازدید کنندگان بعدی ، پردازش به کلی حذف می شود و نسخه HTML ذخیره شده را دریافت می کنند. به عبارتی شما که در حال حاضر در حال مطالعه این مقاله هستید ، اگر مجددا به این صفحه مراجعه کنید ، زمان کمتری برای لود این صفحه منتظر خواهید شد. زیرا قبلا یک بار پردازش های کامل صورت گرفته و در حافظه نهان مرورگر شما ذخیره شده است.

در اصل ، سرور شما برای ارائه محتوای سایت شما به هر بازدید کننده ، باید کارهای کمتری انجام دهد.

این نه تنها باعث افزایش سرعت سایت وردپرسی شما می شود ، بلکه می تواند کمک بزرگی به مقابله با ترافیک کند ، زیرا سرور نیازی به پردازش هر درخواستی ندارد.

بهترین راه برای اجرای حافظه پنهان انتخاب یک میزبان وردپرس مدیریت شده است که حافظه پنهان را در سطح سرور پیاده سازی می کند. به این ترتیب ، سرور شما حتی برای بارگیری صفحه ذخیره شده نیازی به بارگیری وردپرس ندارد.

اگر این گزینه در اختیار شما نیست ، می توانید با افزونه وردپرس راکت حافظه پنهان را اضافه کنید.

در اینجا سه ​​مورد از بهترین افزونه های ذخیره کننده ذکر شده است:

WP Rocket

WP Super Cache

WP Fastest Cache

توجه: شما فقط به یک افزونه حافظه پنهان یا کش وردپرس نیاز دارید و اگر میزبان شما پیش از این حافظه پنهان سطح سرور را اجرا کرده باشد ، به افزونه حافظه پنهان نیازی ندارید. معمولا در شرکت های ارائه دهنده هاست ایرانی این سرویس فعال نیست.

افزایش سرعت سایت وردپرسی

برای افزایش سرعت سایت وردپرسی تصاویر خود را بهینه کنید

به طور متوسط ، تصاویر حدود 50٪ اندازه یک صفحه وب را به خود اختصاص می دهند. بنابراین ، اگر می توانید با بهینه سازی آنها تصاویر خود را کوچک کنید ، می توانید در بارگیری صفحات سایت خود پیشرفت چشمگیری داشته باشید.

دو بخش برای بهینه سازی تصاویر وجود دارد:

تغییر اندازه:

تغییر ابعاد واقعی تصویر برای مطابقت با نیازهای شما. به عنوان مثال ، اگر منطقه محتوای قالب شما فقط 800 پیکسل عرض داشته باشد ، باید از تصاویری  استفاده کنید که حداکثر 1600 پیکسل عرض دارند.

فشرده سازیی:

اندازه پرونده را یا بدون از دست دادن کیفیت و یا با یک افت کوچک ، فشرده سازی کنید. نرم افزار ها و ابزار آنلاین مختلفی وجود دارند که می توانید به راحتی با استفاده از آنها حجم تصاویر خود را بدون افت کیفیت و یا با افت کیفیت غیر قابل تشخیص توسط کاربران کاهش دهید.

اگر متناسب با گردش کار شما باشد ، می توانید قبل از آپلود کردن آنها در وردپرس با استفاده از امثال فتوشاپ ، تصاویر خود را بهینه کنید. همه ویرایشگرهای تصویر به شما امکان می دهند کیفیت JPEG  را انتخاب کنید ، بنابراین از کمترین تنظیم ممکن استفاده کنید. در بسیاری از موارد ، شما تفاوت بین 100٪ و 60٪ کیفیت را متوجه نمی شوید ، اما اندازه پرونده می تواند نصف (یا بیشتر) کاهش یابد.

همچنین افزونه های زیادی نیز وجود دارند که می توانید به هنگام بارگذاری آنها در وردپرس ، به طور خودکار اندازه را تغییر اندازه داده و فشرده سازی کنید. افزونه  WP Smush Proیکی از برترین افزونه های وردپرسی است که می توانید تصاویر خود را به طور خودکار پس از بارگذاری بهینه سازی کنید.

افزونه های خود را بررسی کنید

اگر سایتی بسیار کند و ضعیف دارید ، بررسی افزونه های شما می تواند یکی از بهترین حرکاتی باشد که انجام می دهید. توصیه می کنم دو بار از لیست افزونه های خود استفاده کنید. در اولین بررسی ، افزونه هایی را که استفاده نمی کنید یا به آنها نیازی ندارید ، شناسایی کنید و آنها را غیرفعال کنید و سپس آنها را حذف کنید.

اکنون که هر افزونه غیر ضروری را از بین برده اید ، وقت آن رسیده است تا آنچه را که باقی مانده است را مرور کنید تا ببینیم جایی برای بهبود وجود دارد یا نه. اطمینان حاصل کنید که از بهترین افزونه ها استفاده می کنید. در دنیای وردپرس هزاران افزونه رایگان و پولی وجود دارد ، بنابراین آنهایی را انتخاب کنید که مورد اعتماد بوده ، آزمایش خود را پس داده باشند و کیفیت بالایی داشته باشند.

شما باید سعی کنید تا از کمترین افزونه های ممکن استفاده کنید ، زیرا با بهینه سازی استفاده از افزونه ها تعداد درخواست های سایت خود را کاهش می دهید ، که این باعث افزایش سرعت سایت وردپرسی می شود.

استفاده از افزونه های بیشتر به طور خودکار سایت شما را کند نمی کند زیرا بستگی به این دارد که هر پلاگین در واقع چه کاری انجام می دهد و کدگذاری آن چقدر خوب است. اما بهتر است از این قاعده پیروی کنید که افزونه های بیشتر به معنای وب سایت کندتر است.

برای افزایش سرعت سایت وردپرسی فشرده سازی GZIP را فعال کنید

اندازه صفحات وب می تواند به سرعت لود سایت کمک کند. با استفاده از gzip برای فشرده سازی وب سایت (این مورد شبیه به استفاده از فایل های زیپ است) می توانید سایز صفحه خود را کاهش دهید. به طور متوسط ​​، gzip  می تواند اندازه پرونده ها را حدود 70٪ کاهش دهد.

بسیاری از افزونه های ذخیره سازی کش وردپرس از قبل دارای ویژگی ای برای فعال سازی فشرده سازی gzip هستند. این شامل WP Rocket ، WP Super Cache  و WP Fast Cache است . همچنین یک افزونه اختصاصی به نام Enable Gzip Compression  وجود دارد که کاملاً روی فشرده سازی gzip تمرکز دارد.

بهینه سازی کد ها برای افزایش سرعت سایت وردپرسی

پیوند دادن (ادغام) پرونده ها به کاهش تعداد درخواست های یک سایت کمک می کند. اگر سایت شما شامل ده پرونده JavaScript و ده پرونده CSS است ، شما 20 درخواست را انجام می دهید. اگر همه پرونده های جاوا اسکریپت خود را در یک پرونده واحد ادغام کنید و همین کار را برای CSS خود انجام دهید ، درخواست های خود را به دو مورد کاهش می دهید ، که باعث می شود در زمان بارگذاری صرفه جویی کنید.

کوچک سازی پرونده ها یکی دیگر از روشهای مفید در کاهش اندازه آنها است. کد نوشته شده است که توسط انسان خوانده شود ، اما ماشین ها به همه آن فاصله های اضافی و نام متغیرهای قابل خواندن احتیاج ندارند.

برخی از افزونه های ذخیره کش وردپرس شامل ابزارهای داخلی برای این کار هستند. به عنوان مثال ، WP Rocket  به شما امکان می دهد کار کوچک سازی و جمع بندی را انجام دهید. این افزونه برترین در نوع خود برای وردپرس است.

وظایف توسعه

به عنوان یک وب سایت یا یک کاربر وب سایت که کد نویسی نمی دانید ، فقط به اندازه دانش خود می توانید به بهینه سازی وبسایت بپردازید. در صورتی که بسیاری از ایرادات اساسی در کد ها هستند ، و کار زیادی در این زمینه نمی توانید انجام دهید. پس اگر دانش کد نویسی ندارید به هیچ عنوان به ویرایش یا تغییر کدها نپردازید. اما اگر می خواهید تمام بهینه سازی ها را انجام دهید می توانید از یک متخصص کمک بگیرید تا این کار را برای شما انجام دهد. و به بهینه سازی دیتابیس شما نیز بپردازد.

سخن نهایی

همانطور که می بینید ، برای افزایش سرعت سایت وردپرسی کارهای بسیاری وجود دارد. برخی از روش ها برای توسعه دهندگان است ، اما تعداد زیادی ترفند آسان وجود دارد که می توانید به عنوان یک کاربر معمولی برای افزایش سرعت سایت وردپرسی خود انجام دهید ، به خصوص با کمک برخی از افزونه های رایگان یا مقرون به صرفه مانند راکت که برترین افزونه افزایش سرعت سایت است.

اگر میزبان وب با کیفیتی را انتخاب کنید ، به طور هوشمندانه اقدام به انتخاب افزونه های خود کنید و برخی از بهینه سازی های اولیه را به درستی انجام دهید ، باید یک وب سایت وردپرس داشته باشید که در کمتر از پنج ثانیه بارگذاری می شود.

0 0 رای
رأی دهی به مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات