کسب و کار آنلاین در بستر وردپرس

اصول طراحی سایت در سال 2020

اصول طراحی سایت از سال 2019 تغییری شگرف داشت که تا 2020 ادامه داشته است

0 ۱,۳۵۵

همانطور که طراحان وب به طراحی یک سایت جدیدی می پردازند ، سبک طراحی ها و ترند های آن تغییر می کنند. در این مقاله قصد  داریم سبک ، ترند ها و در کل اصول طراحی سایت در سال 2020 و بعد از آن را بررسی کنیم. برای اینکه بتوانید  در این بازار باقی مانده و طراحی وبسایت خود یا مشتریان خود را به بهترین نحو ممکن انجام دهید باید از این تغییرات آگاه باشید. همانطور که در مقاله باید و نبایدهای طراحی سایت 2019 به این تغییرات در سال 2019 اشاره کرده ایم.

اصول طراحی سایت از سال 2019 تغییری شگرف داشت که تا 2020 ادامه داشته است

طراحی وب از روزهای آغازین اینترنت مسیری طولانی را طی کرده است و طراحان همچنان به پیشروی خود در ایجاد تغییرات اصول طراحی سایت ادامه می دهند. طراحی وب خوب باعث ایجاد تأثیر مثبت در کاربر می شود ، معنای برند تجاری شما را بیان می کند و در نهایت باعث ایجاد ترافیک و درآمد می شود. در این مقاله 10 گرایش و سبک ایجاد شده برای طراحی وب در سال 2020 و بعد از آن وجود دارد.

1 – طرح های تخت یکی از مهمترین اصول طراحی سایت

با اینکه تصاویر GIF و انیمیشن زیبا می توانند وبسایت شما را بسیار زیبا کرده و تاثیر گذار کند ، اما باعث می شود سایت شما با سرعت حلزون بارگیری شود. طراحی تخت این مسئله را حل می کند ، و همچنین عالی به نظر می رسد.

انتظار می رود طراحان وب بیشتری در سال 2020 به سمت طراحی ساده و مسطح گرایش پیدا کنند. طرح های ساده و بدون سر و صدا با تصاویر 2 بعدی تجربه بهتری را در کاربر ایجاد می کند و نگاه کاربران را به سمت عناصر مهم یک صفحه جلب می کند. در حالی که سایت های پیچیده تر از نظر بصری دقیقاً به طور کامل از دور خارج نشده اند ، اما طراحان وب به طور فزاینده ای از این نوع طراحی دور شده و به دنبال طرحی هستند که به سرعت بارگذاری شود.

2 – چیدمان شبکه شکن

در گذشته طراحی به این صورت بود که هر چیزی باید در سر جای خود قرار میگرفت. یک سیستم شبکه بندی وجود داشت که هر ردیف در طراحی را به بخش های منظم تقسیم میکرد. و طراح اجازه نداشت از این بخش ها خارج شود. اکنون این طور نیست.

خوب ، شما می توانید همه اینها را از سال 2019 و به کل در سال 2020 فراموش کنید. طراحان وب در حال شکستن مرزهای شبکه برای ایجاد طرح های جسورانه و نامتقارن هستند. این به طراحان فرصت بیشتری می دهد تا آزمایش کنند که کجا توجه کاربران را جلب کرده و به چه ترتیب باید آنها را به سمت عناصر موجود در صفحه بکشاند.

3 –  تعاملات با کاربران یکی از مهمترین اصول طراحی سایت

تعامل با کاربران به هر رویدادی مربوط می شود که توسط عملکرد کاربر ایجاد می شود و دارای یک واکنش خاص و متنی است. برای اینکه منظورمان را بهتر متوجه شوید ، به این مثال توجه کنید. برنامه Facebook خود را باز کرده و برای تازه کردن به پایین بکشید. آن زنگ صدا را می شنوید؟ این یک تعامل با کاربر یا تعامل خرد است.

میکرو تعاملات را می توان در طراحی وب برای تعجب و لذت کاربر استفاده کرد. باید این انتظار را داشته باشید که در سال 2020 سایت های بیشتری را با استفاده از میکرو تعاملات هوشمندانه برای ایجاد احساس سرگرمی برای کاربران ببینید. برای تزریق شخصیت بیشتر به وب سایت و تقویت نام تجاری خود ، می توانید تعاملات خرد را در تغییر مکان های کاربران و یا کلیک کردن آنها به کارببرید.

4 – طراحی مینیمالیسم

در گذشته طراحی وبسایت ها بسیار شلوغ بود. هر کجای مانیتور را که نگاه میکردید یه تصویر یا ویدئویی قرار داده میشد. در گذشته طراحان میگفتند اگر می شود در کنار تصویر یک خودرو ، ویدئوی آواز خواندن یک پرنده را قرار داد پس چرا باید فضا را هدر دهیم.

اما اصول طراحی سایت در حال دور شدن از طراحی شلوغ و رفتن به سمت طراحی مینیمالیسم تمیز است. این روند همزمان با طراحی تخت پیش می رود. انتظار می رود فضای سفید بیشتر ، یک رابط کاربری ساده و عناصر کمتری در صفحه مشاهده کنید.

5 – زمینه های پویا

این ممکن است نقطه مقابل مینیمالیسم باشد ، اما طراحان در حال آزمایش زمینه های صفحه هستند که توجه را از طریق حرکت جلب می کنند.

تعداد فزاینده ای از وب سایت ها در سال 2019 از ویدئو یا موشن گرافیک به عنوان پس زمینه استفاده کرده اند و این روند در سال 2020 نیز ادامه خواهد داشت. این زمینه های متحرک بیشتر کاربران را درگیر خود می کند و تجربه ای به یاد ماندنی و همه جانبه را فراهم می کند.

6 –  طراحی سه بعدی یکی از اصول طراحی سایت

ما به معنای واقعی کلمه فقط به شما گفتیم که 2019 و 2020 همه چیز در مورد طراحی مسطح بود. اما طراحی گرافیک همیشه نظم افراط و تفریط بوده است. با این حساب ، انتظار داشته باشید برخی از طراحان از محور X-Y خارج شده و به بعد سوم وارد شوند!

طراحی وب سه بعدی برای تایپوگرافی بسیار مفید است ، بنابراین انتظار می رود که از نزدیک با روند حرکت به سمت قلم های بزرگتر همسو باشد. طراحان همچنین از طراحی سه بعدی برای ایجاد احساس واقعی تر در عناصر صفحه استفاده می کنند.

0 0 رای
رأی دهی به مقاله
منبع freelancer

آموزش ویدئویی ویژوال کامپوزر

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات