کسب و کار آنلاین در بستر وردپرس

آموزش تنظیمات وردپرس

شرح کامل تنظیمات وردپرس در دو فیلم آموزشی

0 ۲,۸۳۸

بعد از نصب و راه اندازی وردپرس اولین قدم بعد از نصب وردپرس سفارشی سازی و شخصی سازی آن از طریق بخش تنظیمات وردپرس است. شما باید در بخش تنظیمات وردپرس تمام تغییرات مورد نظر خودتان را اعمال کنید. با مراجعه به پیشخوان وردپرس که در جلسه قبلی راجب آن با هم صحبت کردیم به راحتی میتوانید در قسمت نوار فهرست آن به بخش تنظیمات دسترسی داشته باشید. در این جلسه قرار است به آموزش تنظیمات وردپرس بپردازیم که بخش اول آن را میتوانید در ویدئوی زیر تماشا کنید.

ARVE Error: Mode: lazyload not available (ARVE Pro not active?), switching to normal mode
در سراسر اینترنت شما آموزش های متعددی در زمینه آموزش وردپرس میتوانید پیدا کنید. معمولا در اکثر این آموزش ها بعد از نصب وردپرس به آموزش نوشته ها میپردازند و به ترتیب فهرست امکانات وردپرس را به شما آموزش میدهند. در صورتی که به نظر ما این روش غلط است. شما بعد از نصب باید تنظیمات و شخصی سازی های پایه ای را یاد بگیرید. پس از آن باید نصب قالب و افزونه را یاد بگیرید. و بعد از اینکه این موارد پایه را فرا گرفته اید به سمت انتشار نوشته و طراحی برگه ها بروید. ما نیز همین مسیر را برای آموزش برای شما در نظر گرفتیم. امروز بخش تنظیمات را با شما جلو میرویم و دو جلسه آینده به نصب قالب و افزونه خواهیم پرداخت.

آموزش تنظیمات وردپرس

در تنظیمات وردپرس شما میتوانید به تنظیمات مربوط به نوشتن ، خواندن ، پیوندهای یکتا ، گفتگو ، رسانه ، حریم خصوصی و بخش تنظیمات عمومی دسترسی داشته باشید. برای ورود به هر کدام از این بخش ها کافیست تا روی آن کلیک کنید تا صفحه مربوط به آن برای شما باز شود.

آموزش تنظیمات وردپرس – عمومی

آموزش تنظیمات وردپرس

در تنظیمات عمومی میتوانید نام وبسایت تغییر دهید و معرفی کوتاهی در مورد وبسایت خود بنویسید. همچنین آدرس وبسایت و آدرس ایمیل شما در این بخش قابل مشاهده است. شما میتوانید در قسمت عضویت ، امکان ثبت نام کاربران را فعال یا غیر فعال کنید و همجنین نقش آنها پس از ثبت نام را مشخص کنید. زبان ، ناحیه زمانی و ساختار تاریخ نیز در این بخش قابل تنظیم است. همچنین ساختار زمان و روز آغازین هفته نیز در بخش تنظیمات عمومی قابل تنظیم است.

آموزش تنظیمات وردپرس – نوشتن

آموزش تنظیمات وردپرس

برای ورود به بخش تنظیمات نوشتن فقط کافیست تا در زیرمنوی تنظیمات روی نوشتن کلیک کنید تا صفحه مربوط به آن برای شما باز شود. دسته بندی و ساختار پیش فرض نوشته های شما در این قسمت تعیین میشوند. علاوه براین شما میتوانید با تنظیماتی که اعمال میکنید امکان ارسال پست از طریق ایمیل را نیز برای خود فعال کنید. این قسمت به طور کامل در فیلم آموزشی بالا شرح داده شده است. زمانی که شما نوشته ای تازه را در وبسایت خود منتشر میکنید سرویس های مختلفی از این مسئله آگاه شده و مطلب جدید شما را بررسی میکنند. شما در تنظیمات وردپرس بخش نوشتن میتوانید لیست این سرویس ها را اضافه کنید. این مسئله از نظر سئو بسیار اهمیت دارد.

بخش خواندن

آموزش تنظیمات وردپرس

بخش خواندن وردپرس تنظیمات زیادی ندارد ولی این تنظیمات از اهمیت زیادی برخوردارند. شما در این بخش مشخص میکنید که صفحه اصلی وبسایت شما چه چیزی را نمایش دهد. اینکه آخرین نوشته های شما را نمایش دهد و یا برگه خاصی که خود شما طراحی میکنید را نشان دهد. به احتمال زیاد شما برگه خاصی را طراحی خواهید کرد که دوست دارید به عنوان صفحه اصلی وبسایت شما شناخته شود. به راحتی در این بخش از تنظیمات وردپرس میتوانید آن برگه را انتخاب کنید. همچنین اگر گزینه نمایش آخرین نوشته ها را انتخاب کنید ، در این بخش مشخص میکنید که در هر صفحه وبلاگ شما چند نوشته آخر شما نمایش داده شود. همچنین تنظیمات مربوط به بررسی وبسایت شما توسط موتورهای جستجو نیز در این قسمت است.

بخش دوم آموزش تنظیمات وردپرس را میتوانید در ویدئوی زیر تماشا کنید.
ARVE Error: Mode: lazyload not available (ARVE Pro not active?), switching to normal mode

بخش دوم فیلم آموزش تنظیمات وردپرس به بخش گفتگو ، پیوندهای یکتا  ، رسانه و حریم خصوصی میپردازد. که در ادامه توضیحات مختصر در باره هر یک ار این بخش ها میپردازیم. برای درک کامل هر بخش به شما پیشنهاد میکنید که حتما ویدئوی آموزشی را تماشا کنید.

بخش گفتگو

بخش گفتگو بیشتر مربوط به نظرات وبسایت شماست. در قسمت گفتگو شما مشخص میکنید که آیا کاربران برای درج نظر در وبسایت شما باید نام و ایمیل خود را بنویسند یا خیر. اجبار در نام نویسی برای درج نظر را در این بخش مشخص میکنید. همچنین امکان درج نظر برای نوشته های قدیمی نیز در بخش گفتگوی تنظیمات وردپرس قابل شخصی سازی است. مثلا مشخص میکنید نوشته هایی که برای 14 روز گذشته هستند امکان درج نظر نداشته باشند. مشخص میکنید که برای هر نظر چند بار میتوان پاسخ درج کرد. میتوانید برای نظرات وبسایت خود صفحه بندی نظرات را تنظیم کنید. میتوانید کلمات خاص را تعیین کنید که اگر نظری ثبت شد و آن کلمات خاص در متن نظر وجود داشت ، آن دیدگاه به صف بررسی منتقل شود و یا به کل آن دیدگاه تایید نشود.

آموزش تنظیمات وردپرس – رسانه

شما زمانی که تصویری را در وبسایت خود بارگذاری میکنید ، وردپرس اقدام به ایجاد آن تصویر در سه سایز مختلف میکند. شما در بخس رسانه میتوانید اندازه این سایز ها را مشخص کنید. همچنین امکان اینکه مشخص کنید وردپرس سایز مثلا میانه هیچ تصویری ایجاد نکند. در بخش رسانه شما نحوه آرشیو کردن رسانه های خود به صورت ماهانه و سالانه را نیز دارید.

پیوندهای یکتا

باید بدانید که در تنظیمات وردپرس ، بخش پیوندهای یکتا از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. قبل از ادامه مطالعه این بخش به شما توصیه میکنیم برای درک کامل این بخش ویدئوی دوم را تماشا کنید.

بخش پیوندهای یکتا تنظیمات زیادی ندارد. ولی مهمترین تنظیمات را دارد. شما در این بخش مشخص میکنید که نحوه آدرس دهی به مطالب وبسایت به چه صورتی انجام شود. باید بدانید که قبل از انتشار اولین نوشته خود باید به بخش پیوندهای یکتای تنظیمات وردپرس رجوع کنید و به شخصی سازی آن بپردازید چرا که در آینده اگر این بخش را تغییر دهید وبسایت شما دچار مشکل شده و با خطای 404 مواجه میشود. شما میتوانید از بین حالات مختلف و همچنین حالت دلخواه یک مورد را مشخص کنید. در مورد هر یک از حالات در ویدئوی آموزشی به طور کامل توضیح داده شده است.

آموزش تنظیمات وردپرس – حریم خصوصی

آخرین بخش به حریم خصوصی مربوط میشود. کار خاصی قرار نیست در این بخش انجام دهید. میتوانید از توضیحات حریم خصوصی پیشفرض در وردپرس استفاده کنید و یا یک برگه جدید ایجاد کرده و قوانین مربوط به حریم خصوصی را در آن بنویسید و از این برگه استفاده کنید. فقط کافیست که برگه حریم خصوصی پیشفرض یا ساخته شده توسط خودتان را منتشرکنید و در قسمت حریم خصوصی تنظیمات وردپرس انتخابش کنید.

5 1 رای
رأی دهی به مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات